• Головна
  • Від безнадії до перемоги: як чернівецькі волонтери визволяли своїх побратимів з «полону» львівських митників (ВІДЕО)
екслюзив
11:21, 9 квітня 2015 р.

Від безнадії до перемоги: як чернівецькі волонтери визволяли своїх побратимів з «полону» львівських митників (ВІДЕО)

екслюзив

На третю добу перебування на українському кордоні на пункті пропуску «Шегині-Медика» тримання на українському кордоні чернівецькі волонтери на реанімобілях з Німеччини прорвали облогу і  вже прибули до Чернівців. Митники вимагали від волонтерів пройти стандартну процедуру розмитнення автомобілів. Тому троє чернівецьких волонтерів 2 доби прожили в реанімобілях на пункті пропуску.

За гроші, зібрані греко-католицькою церквою, волонтери придбали в Німеччині 2 реанімобілі - «Пежо» і Мерседес Спринтер».

Завезти реанімобілі без за спрощеною процедурою волонтери за домовленостями з митником, який це робив раніше. Але як повідомили волонтери митника, з яким була домовленість, нещодавно саме за сприяння у перевезенні автівок для АТО, понизили на посаді, відтак усунули його від такої роботи.

При собі волонтери мали довідку від Ординарія Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ з підписами і печатками про те, що Олег Ревега є волонтером та здійснює завезення авто на територію України для потреб військовослужбовців ЗСУ та добровольчих батальйонів, які беруть участь в АТО.

Завдяки буковинським журналістам, справа набула неабиякого резонансу. Волонтери та журналісти «підняли на вуха» майже всю країну. А їм в один голос відповідали, що треба пройти всі офіційні процедури оформлення автівок як гуманітарної допомоги.

Час йшов, а проблему ніхто і не збирався вирішувати. Тож чернівецькі волонтери зібралися і поїхали визволяти своїх побратимів самотужки. Виїхали у неділю увечері. У понеділок о 5-й ранку вже були під пунктом пропуску ««Шегині-Медика». З з того часу і впродовж усього дня за волонтерами постійно стежив автомобіль чорного кольору, який часто змінював місце свого паркування, але він завжди був поруч з волонтерами. Мені вдалося сфотографувати підозрілу автівку.

Вже о 8-й «волонтери-рятувальники» зустрілися з застряглими там волонтерами на лінії пункту пропуску, щоправда їх розділяв шлагбаум. Переговорили, «полонені» волонтери розповіли, що нібито сьогодні обіцяють оформити документи і пропустити реанімобілі. І настала нестерпна пора чекання. Чекали годину, дві, три, періодично зустрічаючись біля шлагбауму з тими,кого приїхали визволяти. Щоби пришвидшити вирішення проблеми усі без винятку телефонували всім, хто міг би якось вплинути на ситуацію. Оскільки реанімобілі були закуплені для церкви у Коломиї та зважаючи на байдужість до цієї проблеми буковинського краєурядника Фищука я зв'язалася з заступником Голови Івано-Франківської ОДА. Він не знав про затримку волонтерів з автівками, а коли дізнався, то пообіцяв вийти на Міністерство праці і соціальної політики України та подякував нам за благородну справу. Пізніше мені зателефонував заступник Міністра праці і соцполітики і почав розповідати механізм оформлення автомобілів як гуманітарної допомоги, але на це нам треба було б кілька днів. Тому нам на той час дана процедура волонтерам не підходила.

Я ж хотіла дізнатися офіційну інформацію від митників, чому вони не випускають наших волонтерів з машинами. Прикордонники на пункті пропуску сказали мені, що цю інформацію можна отримати лише у Львівській Регіональній Митниці у Львові. Але поїхати до Львова не було змоги і я попросила своїх колег у Львові зателефонувати на митницю, але там за цілий день так і не спромоглися підняти слухавки.

Ближче до обіду я зателефонувала буковинському нардепу Григорію Тімішу, адже один з «полонених» волонтерів є помічником Тіміша. Нардеп відповів мені, що зараз вже оформляються документи і волонтерів з реанімобілями вже скоро пропустять. Однак, цього не сталося ні за годину, ні за 2, ні за 3...

Тож у чернівецьких волонтерів увірвався терпець і вони о 19.00 заблокували роботу пункту пропуску. Вони своїм мікроавтобусом перекрили в'їзд на пункт пропуску, а «полонені» волонтери на реанімобілях перекрили виїзд з пункту пропуску. Відтак утворився затор більш ніж з двох десятків машин та автобусів. Люди спочатку почали обурюватись через неможливість проїхати через пункт пропуску, але коли дізналися про те, що митники не пропускають реанімобілі для АТО, стали на бік волонтерів. Приїхала міліція на чолі з начальником Мостиського райвідділу, однак вона в ситуацію не втручалася. Люди навіть почали «наїжджати» на міліціонерів, висловлювали обурення з приводу бездіяльності влади. А один з водіїв, Іван з Тернополя, який 15 років прожив у Чернівцях, дав волонтерам 20 євро на АТО...

А митники на пункті пропуску в цей час зашевелилися і таки почали оформляти документи. Прикордонники і міліція ж попросили волонтерів розблокувати хоча би в'їзд на пункт пропуску, щоби не було міжнародного скандалу, запевнивши що проблема вже вирішується. Після 47 хвилин перекриття волонтери пішли на компроміс і таки розблокували в'їзд на пункт пропуску. А реанімобілі на виїзді чекали дозволу рушити додому.

Пізніше на митницю прибув представник Львівської ОДА та начальник Львівської митниці.

До волонтерів вийшов представник Львівської ОДА, який повідомив. що проблема вирішена завдяки втручанню голови Львівської ОДА Синютки Олега Михайловича. Натомість начальник митниці до волонтерів не вийшов, жодних коментарів журналістці не дав.

На відміну від митників, приємно вразили прикордонники, які розповідали волонтерам про те, як брали участь у бойових діях на Сході, морально підтримували, пригостили кавою і сфотографувалися на пам'ять. Ці люди знають, що таке війна...

О 21.40 наступили історична мить - волонтерів на реанімобілях випустили з пункту пропуску. Волонтери-рятувальники зустрічали їх гучними оплесками та вигуками «Слава Україні!».

Після того усі дружно вирушили додому Чернівців. По дорозі заїхали на першу заправку і відкоркували пляшку шампанського на честь своєї перемоги.

шкода

шкода

Від безнадії до перемоги: як чернівецькі волонтери визволяли своїх побратимів з «полону» львівських митників (ВІДЕО), фото-2
Від безнадії до перемоги: як чернівецькі волонтери визволяли своїх побратимів з «полону» львівських митників (ВІДЕО), фото-3
#Львівська митниця #пункт пропуску "Шегині-Медика" #чернівецькі волонтери #реанімобілі
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...