• Головна
  • У чернівецьких школах учні молодших класів спробували нове меню
17:14, 14 квітня 2015 р.

У чернівецьких школах учні молодших класів спробували нове меню

Сьогодні у Чернівецькій міській раді відбувся брифінг з питання організації харчування дітей у школах міста. На брифінгу були присутні: начальник управління освіти міськради Георгій Олійник, головний санітарний лікар міста Наталія Климчук, депутат міської ради Ярослав Антоняк, директор ЗОШ № 27 Віктор Томяк і голова батьківської ради Сергій Греков.

Великою проблемою в школах міста завжди було харчування дітей молодших класів - ну не люблять вони каші і рибні котлети, це факт. Для того, щоб надалі уникнути нераціональних витрат державних грошей (а вони, до слова чималі і становлять понад 11 мільйонів гривень на рік в одних тільки Чернівцях) було прийнято рішення переглянути меню молодших школярів.

Вивчався навіть досвід близьких сусідів - Молдови. Там питання вирішене на користь «шведського» столу. І, як показує досвід, дітям дуже подобається подібна структура харчування. Однак в Україні з цим все набагато складніше - на даний момент немає ні грошей, ні можливостей організувати такий формат харчування.

За словами директора школи № 27 Віктора Томяка, часто батьки вранці не годують дитину перед уроками, знаючи, що він буде їсти після другого уроку. А він не їсть.

Близько двох тижнів дітям пропонували бутерброди, булочки, овочі, макарони, сир, соки. Нове меню повністю збалансовано і вже сподобалося дітям. Про це красномовно говорить відсоток відходів, який раніше становив порядку 90% накритого дітям столу. Тепер він практично зведений до нуля.

Стали їсти і кашу. Адже тепер її дають один, максимум два рази на тиждень, а не кожен день як раніше. Враховуючи те, що сніданок кожної дитини повинен вкластися в суму 6 гривень, організатори дитячого харчування в школах проявляють чудеса винахідливості.

Завтра має відбутися засідання виконавчого комітету міськради, на якому повинна бути вирішена доля нового меню, яке вже полюбилося і дітям і батькам. Голова батьківської ради Сергій Греков сподівається, що воно буде прийнято в якості основного меню в школах Чернівців.

#харчування #школяри #школи #нове меню
Оголошення
live comments feed...