• Головна
  • Чернівецькі правоохоронці відмовили журналістці в порушенні справи про перешкоду журналістській діяльності
17:26, 24 квітня 2015 р.

Чернівецькі правоохоронці відмовили журналістці в порушенні справи про перешкоду журналістській діяльності

Ми вже писали про конфлікт, який розгорівся навколо чернівецького відділення банку «Фінанси та кредит», яке перестало проводити платежі своїм клієнтам. Нагадаємо, що журналістку сайту 0372.ua Галину Єреміцу, яка приїхала на місце події з тим, щоб зробити репортаж, силою виштовхали з відділення банку.

Після цього журналістка звернулася до Шевченківського райвідділу міліції із заявою про те, що співробітники банку «Фінанси та кредит» перешкоджають її професійній діяльності, однак правоохоронці відмовилися відкривати кримінальне провадження проти охоронця банку. Більше того, винесли попередження Галині про недопущення правопорушень з її боку - а саме зйомки в банку без попередньої письмової згоди.

Таке рішення міліціонерами було прийнято на підставі пояснення начальника відділення банку «Фінанси та Кредит» Івана бурдея: «банківська установа є закритим об’єктом і відповідно до чинного законодавства та діючих нормативно-правових актів журналістка інтернет-порталу повинна була заздалегідь письмово повідомити керівництво банку про проведення фото- та відео- зйомки і мала право на її здійснення тільки після отримання на це письмової згоди», - зазначив він.

Представники Незалежної медіа-профспілки вважають, що співробітники Шевченківського райвідділу міліції проявили непрофесійність і відсутність компетентності у вирішенні питання про захист професійних прав журналістки Галини Єреміци. По-перше, правоохоронці навіть не перевірили, якими конкретно нормативно-правовими актами в Україні передбачена необхідність отримання так званих письмових дозволів на здійснення журналістської діяльності в банківських установах.

А по-друге, Висновок, в якому журналістці було відмовлено в розгляді її справи, є грубим порушенням статті 214 Кримінального процесуального кодексу України, тому що він не містить правового обґрунтування відмови у відкритті кримінального провадження.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#конфликт #перешкоджання #журналистка #відмовили #правоохоронці
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...