• Головна
  • У Чернівцях обговорили проблеми ведення державного реєстру виборців (ФОТО)
10:55, 26 квітня 2015 р.

У Чернівцях обговорили проблеми ведення державного реєстру виборців (ФОТО)

Днями у Чернівцях відбувся круглий стіл «Перспективи покращення громадського контролю за веденням Державного реєстру виборців України напередодні  виборів до місцевих рад». У заході взяло участь понад 40 учасників-керівники ДРВ, представники Міграційної служби, представники політичних партій, громадських організацій, журналісти та небайдужі громадяни. Про це повідомив керівник Чернівецького осередку «Центру підтримки громадських ініціатив» Сергій Добржанський.


З експертною оцінкою поточної ситуації у Держрєстрі виступив Карташов Андрій, який відзначив: «В Державному реєстрі виборців з часу його запуску відчутний суттєвий прогрес і показав результати, завдяки яким похибки у списках стали мінімальними. Проте у нас виникло інше питання, наприклад у нас з'явилися переселенці з Луганської та Донецької областей. Чи давати їм право голосу, якщо вони живуть у Чернівцях вже 1 рік. Інше питання - у нас дуже багато людей, які поїхали з Чернівців в зону АТО, як враховувати їхні голоси? Ще однією проблемою, на мою думку, є закритість ДРВ. На мою думку вони мають бути відкритими, хоча тут можна сперечатися, оскільки навіть у деяких розвинутих країнах Європи не відкриті реєстри». Також експерт навів приклади інших країн у сфері реєстру виборців.


Керівник Чернівецького осередку «Центру підтримки громадських ініціатив» Сергій Добржанський зазначив: «Вибори 2004 року стали символом тотальної фальсифікації. Однією з складових даної фальсифікації стали списки виборців, у яких помилки були масовими. Це і «мертві душі», і «будинки-привиди», і неточності в іменах та  прізвищах. Саме тому, щоби позбутися раз і назавжди цих проблем, 22 лютого 2007 року  був прийнятий  Закон України «Про Державний реєстр виборців», з березня 2009 року він почав діяти. Завдяки йому вдалося значно покращити списки виборців. Але нічого не може бути ідеальним і тому процес удосконалення Державного реєстру виборців тривав упродовж останніх років. Саме спільна праця влади та громадськості дасть можливість довести Державний реєстр виборців до досконалості».

Про польський досвід у реєстрації виборців розповів Гжегош Шиманський: «Як такого електронного реєстру виборців немає, проте подібні ресурси є в медичній сфері і ведеться робота по досягненню можливості голосувати в інтернеті, за прикладом Естонії. Інформатизація може вирішити питання доступу до голосування людей з обмеженими можливостями та подорожуючим людям, які зможуть голосувати через всесвітню павутину».  


 «Я вважаю, що відкритість списків може бути використано в цілях, які можуть зашкодити людині (виборцю)», - наголосила начальник відділу реєстру виборців Надія Мар’янчук.   Вона запропонувала «розвивати Держреєстр до можливості голосувати спеціальними картками для голосування, методом вставляння у спеціальні картрідери чи пристроїв типу банкоматів на дільницях, що б зекономило затрати на членів ДВК і друк паперових носіїв інформації».


Директор Буковинського центру виборчих технологій, заступник голови ГО «Комітет виборців» Ігор Бабюк зауважив: «Я погоджуюся з організаторами круглого столу, що проблема переселенців є. Для того, аби потрапити до списку виборців, необхідно мати хоча б виборчу адресу, яка в більшості випадків співпадає з адресою реєстрації. Якщо переселенець не зареєстрований, то відповідно проголосувати на місцевих виборах він не зможе. Але виникає питання, студенти, які приїжджають з інших територіальних громад чи навіть областей, живучи у гуртожитках - мають право голосувати на місцевих виборах, чому такого права не мають переселенці?».

к3

к3

к2

к2

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ЧНУ #круглий стіл #держреєстр виборців #проблеми
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...