• Головна
  • „Санта-Барбара по-буковинськи": журналістка, яку суд поновив на роботі, не може потрапити на робоче місце - не пускає керівник каналу „ТВА”
ексклюзив
17:50, 29 травня 2015 р.

„Санта-Барбара по-буковинськи": журналістка, яку суд поновив на роботі, не може потрапити на робоче місце - не пускає керівник каналу „ТВА”

ексклюзив

Буковинську журналістку Юлію Сафтенку, яку 25 травня 2015 року рішенням Апеляційного суду поновлено на посаді головного редактора телеканалу ТВА, директор Валерій Сарафінчан не пускає на робоче місце. Хоча у рішенні суду вказано, що його треба виконати негайно.

Суть рішення суду полягає у поновленні Юлії Сафтенку на посаді головного редактора телеканалу «ТВА» з 22 серпня 2014 року, стягненні 8 591, 80 грн. з ТОВ ТРК «ТВА» за час вимушеного прогулу і 1 000 грн. відшкодування моральної шкоди, а також судовий збір у розмірі 551, 40 грн. Рішення підлягає негайному виконанню щодо поновлення на посаді та стягнення з телеканалу середньої заробітної плати за один місяць.

З ухвалою суду в руках Юлія Сафтенку разом з колегами та представниками Незалежної медіа-профспілки України попрямувала  на своє робоче місце.

Директор телеканалу «ТВА» Валерій Сарафінчан відмовився добровільно виконувати рішення суду - поновлювати Сафтенку на посаді та допускати до робочого місця. Крім того, його юрист Денис Марчук заявив, що жодної Незалежної медіа-профспілки України не існує, тому  представників НМПУ Олександра Тарасова та Галину Єреміцу, не допустили на територію каналу. Відтак профспілкові активісти викликали міліцію.

Директор телеканалу «ТВА» Валерій Сарафінчан заявив, що “рішення суду буде обов’язково виконане, коли нам принесуть постанову про виконавче провадження”.

На місце події прибула слідчо-оперативна група. Постраждалих опитали, внесли їх свідчення до журналу єдиного обліку і впродовж доби внесли  справу в Єдиний реєстр досудових розслідувань (ЄРДР).

І як повідомили нам у Шевченківському РВ УМВС України в Чернівецькій області, 26 травня 2015 року  Чернівецька міліція відкрила кримінальне провадження проти директора телеканалу “ТВА” Валерія Сарафінчана. 27 травня 2015 року ми отримали копію витягу з кримінального провадження (№ 12015260040001630).

Справу внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань за частиною 1 статті 382 Кримінального Кодексу України «Невиконання судового рішення». Наразі триває досудове розслідування.

Однак, міліція чомусь не побачила інших порушень у ситуації, що склалася 25 травня 2015 року на телеканалі “ТВА”. Так, заступника голови Незалежної медіа-профспілки України, старшого юрисконсульта Олександра Тарасова, який виконував функції керівника профспілкової інспекції, та інших профспілкових активістів не допустили на територію телеканалу «ТВА». Це - порушення статті 170 Кримінального Кодексу України «Перешкоджання законній діяльності професійних спілок, політичних партій, громадських організацій». Варто також зауважити, що головний редактор телеканалу, яка виграла суд, Юлія Сафтенку також звинувачує директора у звільненні з особистих мотивів за матеріал «Сокирянське князівство або Межигір’я в мініатюрі». Це підпадає під частину 1 статті 172 Кримінального Кодексу України «Грубе порушення законодавства про працю». 

НМПУ  вже подала скаргу до прокуратури Чернівецької області та Генеральної прокуратури України. Також профспілка готує звернення до парламентського Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики щодо систематичної бездіяльності міліції та прокуратури Чернівецької області в контексті журналістських справ.

Епопея з поверненням головного редактора Юлії Сафтенку на свою посаду триває вже цілий робочий тиждень.  Тут  так і хочеться знімати серіал „Санта-Барбара по-буковинськи”.

„Ходіння по муках” продовжується. Юлія Сафтенку сьогодні нам повідомила, що на решті отримала повний текст рішення Апеляційного суду Чернівецької області. З ним  журналістка пішла до суду першої інстанції - Шевченківського районного суду м. Чернівці, аби їй видали виконавчий лист. Далі з листом Юлія мала би звернутися до виконавчої служби, аби та відкрила виконавче провадження і змусила керівника телеканалу „ТВА” допустити поновленого  головного редактора до роботи. Але і тут, за словами журналістки, на неї чекав неприємний сюрприз: виконавчий лист Шевченківський райсуд м. Чернівці їй не надав, мовляв, у них немає матеріалів справи. Тоді Сафтенку знову побігла до Апеляційного суду за матеріалами справи, там сказали, що передадуть сььогодні матеріали до Шевченківського райсуду... Кур’єр передав матеріали справи о 15.30. Відтак, робочий день закінчився - сьогодні ж п’ятниця, скорочений робочий день. Тому  продовження серіалу „Санта-Барабара по-буковинськи” відбудеться у вівторок, 2 червня 2015 року.

Далі буде...

„Санта-Барбара по-буковинськи": журналістка, яку суд поновив на роботі, не може потрапити на робоче місце - не пускає керівник каналу „ТВА”, фото-1
„Санта-Барбара по-буковинськи": журналістка, яку суд поновив на роботі, не може потрапити на робоче місце - не пускає керівник каналу „ТВА”, фото-2
„Санта-Барбара по-буковинськи": журналістка, яку суд поновив на роботі, не може потрапити на робоче місце - не пускає керівник каналу „ТВА”, фото-3
„Санта-Барбара по-буковинськи": журналістка, яку суд поновив на роботі, не може потрапити на робоче місце - не пускає керівник каналу „ТВА”, фото-4
„Санта-Барбара по-буковинськи": журналістка, яку суд поновив на роботі, не може потрапити на робоче місце - не пускає керівник каналу „ТВА”, фото-5

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Юлія Сафтенку #Апеляційний суд #рішення про поновлення на роботі #телеканал "ТВА"
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...