• Головна
  • У Сторожинецькій лікарні запрацювало перше на Буковині «вікно життя» - там анонімно можна залишити небажане немовля
16:25, 1 червня 2015 р.

У Сторожинецькій лікарні запрацювало перше на Буковині «вікно життя» - там анонімно можна залишити небажане немовля

Нещодавно у приміщенні пологового відділення Сторожинецької центральної районної лікарні з’явилось перше в області «вікно життя» - місце, де анонімно можна залишити небажане немовля, повідомляє сайт Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА.

Щоб горе-матері могли залишатись непомітними, його обладнали на задньому дворі біля запасного входу у пологове відділення. Така ідея виникла в завідуючої пологового відділення Сторожинецької ЦРЛ Валентини Манчуленко та лікаря-неонатолога цього ж відділення Світлани Карлійчук. Встановити бокс із сучасних металопластикових вікон та оснастити його сигналізацією допомогли меценати.

- На жаль, дедалі частіше доводиться чути, що небажаних новонароджених дітей покидають будь-де, а то й зовсім викидають на смітники. У такий негуманний спосіб новоспечені батьки позбуваються проблеми. А є сім’ї, які страждають від безпліддя і, приміром, їм ця дитина могла б принести справжнє щастя. Досвід інших регіонів України, де функціонують «вікна життя», показує їх ефективність. У такий спосіб і життя дитини вдається врятувати, і нерідко влаштувати її в люблячу сім’ю, - каже Валентина  Манчуленко.

Медики переконані, що в цивілізованій країні немовлят не повинні кидати помирати. Тож і вирішили встановити у лікарні «вікно життя». Таку гуманну ініціативу підтримав керівник Сторожинецької ЦРЛ.

- Звичайно, краще, аби «вікна життя» ніколи не знадоблялись українцям. Проте все ж гуманніше небажану дитину залишити в одному з таких пунктів, аніж викинути на смітник. У медзакладі про немовля подбають - оглянуть, нададуть необхідну медичну допомогу тощо. Опісля дитину скерують до відділення патології новонароджених Чернівецької обласної дитячої лікарні, де вона перебуватиме впродовж двох місяців. Протягом цього часу за бажанням горе-матір, довівши своє батьківство шляхом генетичної експертизи, ще може повернути своє чадо. Якщо ж упродовж двох місяців дитину не заберуть біологічні батьки, її переведуть до дитячого будинку. Там немовляті шукатимуть сім’ю, - пояснює механізм роботи «вікна життя» головний лікар Сторожинецької ЦРЛ - головний лікар Сторожинецького району, заслужений лікар України Матвій Плегуца.

Наразі сторожинецьке «вікно життя» - всього лише 14-те в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Сторожинецька ЦРЛ #вікно життя #небажане немовля
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...