• Головна
  • На Буковині військово-лікарські комісії свідомо чи несвідомо гальмують процес мобілізації
14:00, 10 червня 2015 р.

На Буковині військово-лікарські комісії свідомо чи несвідомо гальмують процес мобілізації

Однією з причин, які заважають успішному проведенню мобілізації на Буковині, є  робота військово-лікарських комісій, які затягують процес проходження обстеження військовозобов’язаних. Про  це на брифінгу розповів облвоєнком Віталій Чурай.

«Серйозні претензії у нас є до військово-лікарських комісій. В першу чергу, міста Чернівців - відсоток придатності,  мабуть такого в Україні нема, складає 12%. У Чернівецькій області відсоток придатності  - 22%. Так, на військово-медичну комісію прибуло майже 1500 осіб, і це зурахуванням того, що було відсіяно за сімейними обставинами, а тільки біля 300 чоловіків було відправлено до війська”,  - розповів Віталій Чурай.

За словами воєнкома, фах чернівецьких лікарів достатній, щоб приймати рішення про придатність на місці. Але на дообстеження відправляють 37-40% чоловіків. Тут і починаються пошуки затягування та способів ухилення від мобілізації. «Тобто свідомо чи не свідомо деякі лікарі сприяють військовозобов’язаним в ухиленні від проходження призову за мобілізацією», - каже Віталій Чурай.

Також обласний воєнкомком  заявив, що впливу на медичні комісії не має, бо формується  комісії, що обстежують чоловіків для проходження військової служби,   районними адміністраціями і їм же підпорядковуються.

Серед інших причин,  що гальмують процес мобілізації на Буковині, Віталій Чурай назвав явний чи прихований саботаж сільських голів, на яких покладено виконання процесу оповіщення, а також низьку свідомість буковинців. Відтак, під час 5-ї хвилі мобілізації на сільських голоів складено 22 протоколи про адмінпорушення, під час 4-ї хвилі - в рази більше.

Обласний воєнком навів один з яскравих прикладів, коли у Сторожинецькому районі сільський голова подав дані про те, що хлопця нема вдома, мовляв, він виїхав за кордон, а під час копання криниці він загинув. Як виявилось, нікуди він не виїжджав. І таких випадків, за словами Віталія Чурая, дуже багато.

Нагадаємо, що на Буковині п’яту хвилю мобілізації виконали лише на 40%.

Відтак, Віталій Чурай нагадав про обов’язок кожного чоловіка  захищати неньку-Україну.

„Щоби смерті сорока буковинців не були марними, нам треба захищати нашу Батьківщину, на жаль, зі зброєю в руках”, - наголосив воєнком.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мобілізація #військово-лікарські комісії #Віталій Чурай
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...