• Головна
  • Хворим на діабет буковинцям будуть відшкодовувати вартість інсуліну
14:37, 16 червня 2015 р.

Хворим на діабет буковинцям будуть відшкодовувати вартість інсуліну

Як повідомляє інформаційний сайт Департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА, в Україні почалася робота по введенню системи відшкодування вартості інсуліну хворим на діабет.

Головний лікар Чернівецького обласного ендокринологічного диспансеру, головний ендокринолог Департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА Марина Леонова розповідає, що хворим на діабет буковинцям також планується відшкодовувати гроші за придбаний інсулін.

«Досвід реімбурсації щодо препаратів інсуліну в Україні є давно. Зокрема, у Полтавській області за такою схемою забезпечення медпрепаратами хворих на діабет працюють ще з 2004 року. Тамтешня система відшкодування вартості препаратів інсуліну зарекомендувала себе дуже добре, - розповідає М. Леонова. – Натомість та, що діє у нашій області, неефективна.

Процедура проведення тендерів є складною і довготривалою, внаслідок чого виникає проблема зі своєчасністю забезпечення хворих препаратами інсуліну. Крім цього, розподіляти цей інсулін пацієнтам змушені лікарі та медсестри, що спричиняє додаткове навантаження. Замість того, щоб займатися покращенням стану здоров’я пацієнтів, ендокринолог змушений ретельно контролювати видачу інсуліну, все обчислити, проаналізувати, занотувати. Якщо запрацює система реімбурсації, то цим займатимуться провізори». 

На даний момент в області ведеться робота по створенню робочої групи із запровадження запропонованої системи відшкодування. Також основним питанням є створення електронного реєстру хворих на діабет інсулінозалежних буковинців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#інсулін #діабет #відшкодування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...