• Головна
  • У маршрутках Чернівців встановлять GPS-навігатори та підвищать ціну до 3,5 гривень
17:55, 23 липня 2015 р.

У маршрутках Чернівців встановлять GPS-навігатори та підвищать ціну до 3,5 гривень

Як повідомляє прес-служба Чернівецької міської ради, переговори міської влади з перевізниками, які обслуговують міські автобусні маршрути, тривають вже кілька місяців.  Перевізники вимагають підвищити плату за проїзд у зв’язку з подорожчанням  пального та запчастин, збитковістю перевезень. Міський голова наполягає на тому, що спочатку  необхідно підвищити якість обслуговування пасажирів, безпеку перевезень та працювати прозоро.

За підрахунками перевізників, економічна обґрунтована  вартість однієї поїздки в  Чернівцях в залежності від маршруту становить від 3,97 до 6,02 грн. Департамент ЖКГ міської  ради вважає, що у цих розрахунках перевізники завищують окремі витрати і водночас занижують коефіцієнт пасажиромісткості.

Два місяці спільної роботи дозволили перевізникам і фахівцям департаменту ЖКГ усунути більшість зауважень та надати  розрахунки, які відповідають вимогам  затвердженої  урядом методики їх проведення, а також відпрацювати алгоритм подальшої співпраці, який викладено у  проекті Меморандуму.

Перевізникам пропонується до 31.12.2015 р. обладнати всі автобуси, що здійснюють перевезення в м.Чернівці, приладами GPS - моніторингу руху громадського транспорту, а  на кожному маршруті не менше одного автобусу обладнати пристроєм автоматичного обліку пасажиропотоку, здійснювати їх належне обслуговування та утримання за власні кошти.

До запровадження автоматичного обліку пасажиропотоку в режимі онлайн тариф на проїзд пасажирів у міському пасажирському автотранспорті на всіх маршрутах пропонується встановити у  розмірі 3,5 грн.

Окрім того, перевізники погоджуються взяти на себе певні соціальні зобов’язання. Зокрема, у кожному транспортному засобі на не соціально значущих маршрутах без компенсації витрат перевізники здійснюють перевезення дітей сиріт і з багатодітних сімей , а також  забезпечують два пільгових місця для громадян, яким законодавство надає право на пільговий проїзд у міському громадському транспорті.

Перевізники зобов'язуються дотримуватись діючих в Україні Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затвердженого графіку руху та маршруту, покращити санітарний стан автобусів, забезпечити всіх водіїв єдиною формою, макет якої повинен бути погоджений виконавчим комітетом міської ради.

У свою чергу міська влада  обіцяє встановити економічно обґрунтований тариф на перевезення пасажирів, а також  за зверненнями перевізників переглядати рівень тарифу на перевезення пасажирів у встановленому законодавством порядку у зв'язку зі зміною умов виробничої діяльності, що не залежать від господарської діяльності перевізника, в тому числі в разі зміни вартості палива більш, ніж на 10%.

Виконавчому комітету  міської  ради  пропонується  з 1 вересня ц.р. встановити  перехідний тариф у розмірі 3,5 грн. за одну поїзду в громадському  автотранспорті та затвердити Меморандум.

У разі недотримання Меморандуму перевізниками і зупинення ними його дії в односторонньому порядку,  у Чернівцях буде  застосовуватися нині діючий  проміжний тариф у  розмірі 3,00 грн. за одну поїздку.

Окрім того, у  зв’язку із змінами в чинному законодавстві  будуть розроблені нові Умови організації та проведення конкурсу на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в м. Чернівцях.

З метою забезпечення єдиної тарифної політики та створення умов для підвищення інвестиційної привабливості ринку пасажирських перевезень, поліпшення якості пасажирських перевезень буде також затверджено Порядок надання послуг з перевезення пасажирів у міському пасажирському транспорті загального користування міста Чернівці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#перевізники #маршрут #вартість #GPS - моніторингу руху
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...