• Головна
  • У Чернівцях встановлять меморіальну дошку Фрідріха Кізлера
10:51, 17 серпня 2015 р.

У Чернівцях встановлять меморіальну дошку Фрідріха Кізлера

Громадська консультативна рада з питань охорони культурної спадщини прийняла рішення встановити меморіальну дошу Ф. Кізлеру на фасаді будинку №7, який знаходиться на вул.М.Заньковецької. Рішення прийняли 13 серпня.

 

Напис на меморіальній дошці виконають двома мовами: українською та англійською,  – повідомили на сайті Чернівецької міської ради.

Для довідки: Фрідріх Кізлер народився у Чернівцях 22 вересня 1890 року. З 1890 по 1908 рр. проживав у буд. № 5 по вул.  М. Заньковецької. Його творчий світогляд формувався у театральному середовищі нашого міста. Після закінчення школи продовжував навчання у Відні, працював разом із вихідцями архітектурно-мистецької школи знаменитого професора, головного архітектора Відня Отто Вагнера. Після Першої світової війни емігрував у Сполучені Штати Америки, де упродовж всього життя працював як архітектор, винахідник, театральний візіоніст, інженер театральних конструкцій, дизайнер меблів, оформлювач мистецьких галерей, виставок, салонів, тощо.

Фрідріх Кізлер – унікальна мультимедійна особистість, винаходи якого випереджають час. Вершина його архітектурної майстерності – храм-музей старовинних манускриптів у Єрусалимі.

#дошка #меморіальна #Фрідріх Кізлер
Оголошення
live comments feed...