• Головна
  • Україна сумує: Річниця Іловайського котла
14:32, 30 серпня 2015 р.

Україна сумує: Річниця Іловайського котла

Україна відзначає трагічну річницю - вихід українських військових підрозділів з Іловайська.

 18 серпня за донецький Іловайськ розгорнулися запеклі бої між збройними силами України і незаконними збройними формуваннями так званої ДНР за підтримки російських збройних сил.

 За два дні українцями була звільнена значна частина Іловайська, проте потім російським командуванням була почата контратака.

 29 Серпня 2014 року українські батальйони намагалися вирватися з оточення, потрапили в засідку і були змушені повернутися на вихідні позиції. На вищому рівні було домовлено про створення коридору для виведення з оточення сил АТО. Планувалося, що вони зможуть вийти разом зі зброєю. Однак, при виході українських бійців стали розстрілювати частини російської армії.

 Доктор медичних наук, полковник медичної служби, який очолював медслужбу батальйону «Миротворець» Всеволод Стеблюк в ефірі Громадського радіо розповів:

 «За два дні до моєї відпустки ми з хлопцями прибули на позиції і на День Незалежності майже урочисто увійшли в Іловайськ. Зайняли ДЕПО, де вже до нас тримався батальйон Херсон, якщо можна назвати 20 відчайдушних і надзвичайно хоробрих хлопців батальйоном. Саме в іловайському ДЕПО пройшли 5 складних і трагічних днів до 29 серпня, коли, я вважаю, відбулася найбільша трагедія в історії сучасної України, коли кожен третій, хто виходив з Іловайська (добровольці, МВС, Збройні сили) назавжди залишився там. Кожен другий отримав поранення. Близько 200 хлопців не повернулися і вважаються зниклими безвісти, але вони залишаються живими для нас та їх батьків».

 Медик стверджує, що під час операції в Іловайську його медики приймали до 150 поранених в день.

 Раніше військовий прокурор України Анатолій Матіос оприлюднив офіційні дані про кількість загиблих і поранених в Іловайськ котлі: «В результаті вторгнення, яке відбулося військовими силами РФ, українські військові потрапили в засідку, піддалися величезним обстрілам з боку збройних сил РФ і підконтрольним їм НВФ. Наслідком цих дій стала загибель 366 військовослужбовців Збройних сил, Нацгвардії і добровольчих батальйонів, а також отримали поранення різного ступеня тяжкості 429 військовослужбовців та знищено військової техніки та іншого майна Збройних сил на загальну суму 298 млн грн». Також офіційні джерела називають кількість полонених - 128 чоловік, а зниклих безвісти - 158.

 Однак самі військові з цими даними не згодні. Вони кажуть, що тільки один батальйон «Донбас» втратив у виході з котла 331 людину, а загальна кількість загиблих становить близько тисячі чоловік.

 Напередодні трагічної річниці в Мережі з'явилося відео, присвячене пам'яті загиблих в одному з найтрагічніших подій в житті сучасної України.

#річниця #Іловайський котел #вихід #оточення #пам'ять
Оголошення
live comments feed...