• Головна
  • Одну з найбільших синагог Європи реставрують у Новоселиці
13:07, 2 вересня 2015 р.

Одну з найбільших синагог Європи реставрують у Новоселиці

На сміттєзвалище перетворилась одна із найстаріших єврейських синагог у Новоселиці. Депутати районної ради планують реставрувати старовинну будівлю.

Після Другої світової війни  у Новоселиці значно поменшало єврейського населення. За історичними цифрами євреї складали у різні часи 90% населення у районі. Приміщення синагоги використовували як «Будинок піонерів», а згодом туди почали зносити сміття.

«Тут було дуже брудно, багато сміття. І це все в центрі міста. Більше того, стіна з боку дороги вже падає. Був, як наркопритон. Такий туалет у центрі міста», - депутат районної ради О. Істратій.

Коли депутат взявся до приміщення то помітив, що під грубим шаром радянської штукатурки видніються старовинні орнаменти 1919 року.

За допомогою знавців єврейської історії та культури вдалося розшифрувати всі написи та малюнки. На стіні знайшли навіть подяки євреям, які допомагали будувати синагогу. Аби подивитися на цю пам'ятку, до Новоселиці тепер приїжджають туристи з різних куточків світу.

«Близько 80-ти екскурсійних груп. Це США, Ізраїль. Дуже багато людей приїжджають», - підкреслив депутат.

Але стан приміщення аварійний. Депутат запевнив, що потрібну суму коштів на ремонт уже зібрали (1 160 000 доларів). Планують відновити синагогу і зробити музей.

За матеріалами ТВА.

Одну з найбільших синагог Європи реставрують у Новоселиці, фото-1
Одну з найбільших синагог Європи реставрують у Новоселиці, фото-2
#синагога #Новоселиця #реставрація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...