• Головна
  • Вчені ЧНУ визначили, що географічний центр Європи - Чернівці
13:00, 28 вересня 2015 р.

Вчені ЧНУ визначили, що географічний центр Європи - Чернівці

У переддень святкування чернівчанами Дня міста вчені кафедри геодезії та землевпорядкування Чернівецького Національного університету ім. Ю. Федьковича професор Георгій Вовтушанський та доцент Сергій Зямлюк оприлюднили результати півторарічного дослідження і пошуку справжнього географічного центру Європейського континенту. За підрахунками дослідників справжній точний географічний Центр Європи знаходиться у Чернівцях на вул. Ольги Кобилянської, 5, або, висловлюючись по науковому точно – 48°17'27.6"N 25°56'09.5"E.

Розповідає професор Г. Вовтушанський: «Питання віднайдення справжнього географічного центру Європи зацікавило мене ще у студентські роки. Ще у далекі семидесяті, я спробував відповісти на питання – чому так важко знайти Центр Європи? Дослідженням цього питання займалися з кінця вісімнадцятого століттями визначні Європейські наукові установи - Імператорсько-Королівське військово-географічного інститут у Відні (Австро-Угорщина), Національний географічний інститут Франції, польські, німецькі, литовські дослідники.

Не менше восьми різних націй заявляли раніше про своє володіння точною геометричною серединою Європи».

Професор розповідає про те, что у 1989 році Національний географічний інститут Франції зробив свій офіційний висновок: центр Європи – це місто Чернівці, що в Україні. Тоді це повідомлення залишилося у нас майже непоміченим – розвалювався совєтскій союз і наукові відкриття в географічній царині мало кого цікавили.

«Ми вирішили завершити це дослідження, і, використовуючи сучасні прилади і космічні технології встановили, що точка центру Європи розташована  майже в самому серці міста Чернівці, а саме на перетині вулиці Ольги Кобилянської та Доброго. Яке ж було наше здивування, коли ми побачили над цією точкою статую Європи, встановлену на фронтоні будинку де зараз ресторан "Панська гуральня". Очевидно, що древні будівельники цього будинку також мали свою думку на розташування серця Європи», - говорить Г. Вовтушанський.

Сергій Зубов.

Вчені ЧНУ визначили, що географічний центр Європи - Чернівці, фото-1
#центр #Європи #професор Вовтушанський
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...