• Головна
  • Підбито підсумки зустрічі «нормандської четвірки» по Донбасу
17:00, 3 жовтня 2015 р.

Підбито підсумки зустрічі «нормандської четвірки» по Донбасу

Президент Порошенко розповів про підсумки вчорашньої чотиристоронньої зустрічі, яка пройшла вчора в Парижі.

 Учасники зустрічі - Президенти України, Росії та Франції Петро Порошенко, Володимир Путін і Франсуа Олланд, а також канцлер Німеччини Ангела Меркель.

 Гарант повідомив, що переговори тривали близько 4 з половиною годин і увінчалися низкой важливих рішень. Про це пише segodnya.ua.

 Досягнуто домовленості про початок відводу легкого озброєння. "Ми починаємо відведення легкого озброєння. Обговорено процедура, і відведення повинне початися протягом доби", - сказав Порошенко.

 За словами президента, відведенню легкого озброєння приділяється 41 доба. Визначено етапність відводу, а також етапи проміжної перевірки, щоб забезпечити повне виконання цього пункту. "Мова йде не тільки про артилерію калібру менше 100 міліметрів, а й про танки і міномети. Це те, від чого несуть найбільші втрати і сприятиме забезпеченню стабілізації ситуації та чіткого додержання режиму припинення вогню", - підкреслив він.

 "Ми домовилися кардинально змінити функцію ОБСЄ. ОБСЄ повинна мати безперешкодний доступ до всіх окупованих територій, включаючи україно-російський кордон. Чітко зафіксовано наші домовленості - ніхто не повинен перешкоджати інспекторам ОБСЄ", - повідомив президент. Також прийнято рішення про збільшення чисельності місії ОБСЄ та розширення її мандату.

 Крім того, досягнута домовленість, що під егідою ОБСЄ почнеться розмінування територій за допомогою Німеччини та Франції. "Величезна кількість втрат у нас - не від обстрілів, а через підриви на розтяжках і виходи на мінні поля. Ми намагаємося прискорити процедуру розмінування, щоб не допустити загибелі мирних жителів", - зазначив Порошенко.

 Крім того, було відзначено про неприйнятність використання проти ОБСЄ засобів радіоелектронної боротьби, які постачає Росія. "Це суперечить Мінським домовленостям, і засоби спостереження ОБСЄ також повинні мати безперешкодний доступ", - сказав президент України, зазначивши, що всі порушення будуть ретельно розслідуватися.

 Також, за словами Глави держави, всі учасники переговорів твердо і чітко підкреслили неприпустимість проведення фейкових виборів 18 жовтня і 1 листопада. "Досягнута спільна позиція про те, що, згідно Мінським домовленостями, вибори повинні проходити виключно за українськими законами, критерії виборчого процесу мають відповідати критеріям ОБСЄ, міжнародні спостерігачі, включаючи спостерігачів ОБСЄ, повинні моніторити виборчий процес", - сказав Петро Порошенко.

 У свою чергу Франсуа Олланд говорив про те, що всім кандидатам на час виборів на Донбасі має бути наданий імунітет.

 Глава держави висловив обережну надію на те, що "результати домовленостей в" нормандському форматі "будуть доведені відповідним сторонам для прийняття відповідних рішень".

 На уточнююче запитання журналістів про те, чи означають ці домовленості кінець війни, президент сказав: "Це означає, що є перемир'я. Війна буде закінчена, коли буде звільнений останній клаптик української землі. Поки у нас є окуповані території, війна не закінчилася".

 Говорячи про санкції, президент повідомив, що санкції проти Росії будуть діяти, поки не будуть виконані всі пункти Мінських домовленостей. При цьому він зазначив, що учасники переговорів обговорили кожен пункт і "по кожному є над чим працювати".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#підсумки #нормандська четвірка #Париж #домовленності
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...