Українці хочуть традиційного навчання у школах - результати дослідження

фото ілюстративне

Лише 5 % українців підтримують проведення навчального процесу у школах виключно дистанційно, пише 0372.ua.

Понад 70 % українців вважають, що навчання в школах цього року потрібно проводитися за традиційною системою (з відвідуванням навчальних закладів). Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування "Оцінка організації шкільного навчання в умовах карантину", проведеного Соціологічною групою "Рейтинг".

Згідно отриманих даних, 40% опитаних негативно ставляться до запровадження обмежувальних заходів для організації навчання у школах з нового навчального року. 30% – ставляться до цього позитивно, 22% – нейтрально. Відносно більше тих, хто негативно ставиться до обмежувальних заходів серед опитаних, котрі проживають із дітьми до 17 років, - йдеться у повідомленні на сайті "Рейтингу".

Водночас, половина опитаних вважають оптимальними протикарантинні правила для шкіл, запроваджені владою з вересня цього року. При цьому, чверть вважають їх надто жорсткими, 11% – навпаки надто м’якими.

Нагадуємо, що Директор потрапить до тюрми, якщо учень помре через порушення умов карантину - МОН

Натомість 49% підтримують обов’язкове носіння масок для учнів на перервах у школі, попри це 45% – проти такої ініціативи. Найбільше останніх серед тих, хто має дітей дошкільного та шкільного віку.

Як свідчать дані, 72% вважають, що навчання в школах цього року потрібно проводитися за традиційною системою (з відвідуванням навчальних закладів). 19% підтримують змішану форму (традиційну та дистанційну), лише 5% – повністю дистанційну. Відносно більше тих, хто підтримує інноваційні підходи до навчання дітей, серед респондентів молодої вікової категорії (18-29 років) та мешканців міст.

Для 74% респондентів ситуація з весняним карантином негативно вплинула на успішність навчання дітей у школах. 66% мають подібні очікування і щодо навчання цього року.

47% опитаних, чиї діти навчалися онлайн, використовували для занять Viber, 28% – Zoom, 13% – Skype, по 11% – телеуроки або ж Google classroom, - йдеться у дослідженні.

61% опитаних зазначили, що заняття з дітьми онлайн відбувалися регулярно, 18% – що вони мали як регулярний, так і нерегулярний характер, і лише 10% сказали, що уроки відбувалися переважно нерегулярно.

Читайте такожПід стінами ОДА зібрались пікетувальники: основна вимога - скасування дистанційного навчання

Майже вісімдесят відсотків чернівчан песимістично оцінюють ситуацію в місті