Рак грудей є одним із найбільш поширених онкологічних захворювань у світі. Згідно статистики ВООЗ, щороку понад 600 тисяч жінок у світі чують страшний діагноз - рак молочної залози. Причому в Україні цей вид онкозахворювання не тільки лідирує з-поміж інших жіночих онкологічних хвороб, у чверті випадків виявляються метастатичні стадії недуги, котрі лікувати дуже важко, пише 0372.ua.
З середини 1990-х років і до сьогодні рак молочної залози посідає за частотою перше місце серед усіх злоякісних новоутворень у жіночого населення України. Та найголовнішою особливістю цього виду ракових хвороб є щорічне невпинне підвищення ступеня захворюваності раком грудей. Про рівень захворюваності раком молочної залози серед буковинок, проблеми раннього діагностування недуги та профілактику наша кореспондентка поспілкувалася із Іллею Тащуком - начальником структурного підрозділу пухлин молочної залози КУ "Чернівецький обласний клінічний онкологічний диспансер".
Нагадаємо, ми писали раніше, що "Зупинка медичної реформи - це крах для майбутніх поколінь": у Чернівцях обговорили проблеми медичної сфери
Ілля Вікторович розповів, що аналіз рівня захворюваності на рак грудей засвідчує сумну тенденцію до помолодшання, тобто зараз молоді жінки до 40 років хворіють удвічі частіше, ніж це було ще 30 років тому. До прикладу, по Чернівецькій області за 9 місяців 2020 року виявлено 153 нових випадки раку грудей, хоча у 2019 році цей показник за аналогічний період склав 150 випадків.
Лікар-онколог також зауважує, що поруч із щорічним приростом кількості хворих цією недугою на Буковині, спостерігається зростання занедбаності вперше виявлених випадків раку молочної залози.