15 жовтня 2020 року у Чернівцях відбулася зустріч представників служби зайнятості та ГО «Vox Populi Agency», під час якої обговорили деталі взаємодії щодо вивчення попиту на працівників в області, пише 0372.ua.
Учасники зустрічі говорили про особливості попиту та пропозицій на певні вакансії у краю, необхідність вивчення попиту на певних фахівців серед роботодавців, що зможе врегулювати дисбаланс, яким наразі можна охарактеризувати ринок праці Буковини. Про це йдеться на сайті Чернівецького обласного центру праці.
Учасники зустрічі домовилися надалі співпрацювати і окреслили план дій
Нагадаємо, ми писали раніше, що Буковинських роботодавців питатимуть, яких спеціалістів їм потрібно найбільше
Як зазначила начальник польового відділу сектору збору первинної інформації ГО «Vox Populi Agency» Євгенія Кольчицька, таке опитування роботодавців проводять у семи регіонах України, зокрема в Чернівецькій області, щоб з’ясувати попит на ринку праці. "Адже у наступному році планують, орієнтуючись на ці відомості, організувати навчальні курси з підготовки необхідних роботодавцям визначеного регіону фахівців за відповідними професійними напрямками", - каже вона.
Начальник відділу організації надання послуг роботодавцям Чернівецького обласного центру зайнятості Світлана Глібіцька зауважила, що "нині на ринку праці області спостерігається дисбаланс. Більш затребувані представники робітничих професій, а от пропозицій для фахівців з вищою освітою менше. Також на ситуацію вплинув і карантин. Тож спостерігається зменшення кількості вакансій у порівнянні з минулим роком. Також частина працедавців призупинили свою діяльність. Проте є підприємства, організації, установи, які продовжують працювати. Тож такі роботодавці вже отримали анкети і можуть взяти участь в опитуванні".
Наталія Чорногуз, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Чернівецької міської філії ОЦЗ, закцентувала увагу на фахівцях, які нині потрібні в Чернівецькій області, проте немає навчальних закладів, які б готували таких спеціалістів.
Учасники зустрічі домовилися надалі співпрацювати і окреслили план дій.
Нагадаємо, в Україні розпочала роботу програма європейської допомоги «EU4Skills: кращі навички для сучасної України», яка спрямована на розвиток професійно-технічної освіти. Один з компонентів цієї програми – опитування роботодавців Вінницької, Запорізької, Львівської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської та Чернівецької областей. Мета – розбудувати комплексну систему аналізу регіональних ринків праці.
Читайте також: У буковинських школах визначилися з датами осінніх канікул
В Україні стартувала підготовка тренерів з інклюзивної освіти