Обох буковинок, яким першими в Чернівецькій області провели операції на відкритому серці, виписано додому, пише 0372.ua.
Жінок прооперували в обласній лікарні у жовтні. Це були перші в області операції на відкритому серці зі штучним кровообігом. Про це повідомляє пресслужба Чернівецької ОДА.
Нагадаємо, ми писали раніше, що Медик розповіла, у кого не з'являються антитіла до коронавірусу
Подія стала для Буковини історичною, адже поклала початок місцевій кардіохірургії. Відтепер мешканцям Буковини, які потребують складних оперативних втручань на серці, більше не доведеться їхати до Києва, аби отримати життєво необхідне лікування.
Якзазначається, пані Наталія та пані Маргарита, які стали першопрохідцями буковинської кардіохірургії, перед випискою розповіли про самопочуття.
"Складними був перший день після операції, поки приходила до тями. А на другий день лікарі мене вже посадили. Наразі почуваюсь нормально. Відчуваю, що самопочуття дедалі покращується", – розповідає пані Наталія.
"У Київ не збиралась їхати на операцію. Осмілилась тільки тому, що це можна було зробити у нас в Чернівцях. І не шкодую, – ділиться пережитим пані Маргарита. – Звичайно, дуже переживала, але лікарі мене заспокоїли. Завдячуючи нашим лікарям, я вже почуваюсь добре. Намагаюсь більше рухатись й ходити. Сподіваюсь, все буде добре".
За словами в. о. директора ОКНП "Чернівецька обласна клінічна лікарня" Сергія Цинтаря, операції на відкритому серці вдалося провести завдяки тісній співпраці із фахівцями інституту серцево-судинної хірургії НАМН України, Чернівецькою облдержадміністрацією, зокрема Департаментом охорони здоров’я.
Як зазначив лікар-кардіохірург Інституту Амосова Андрій Руснак, перші операції на відкритому серці пройшли успішно. Жінки зможуть повернутись до повноцінного життя.
У обох випадках були застосовані сучасні інноваційні технології, які дозволили виконати реконструкцію власних клапанів пацієнток. Це дуже важливо, оскільки дані операції не інвалідизуючі. Жінки повноцінно житимуть далі. Їм не доведеться постійно приймати антикоагулянти. Приємно бачити, що значну роботу провели медики Чернівецької обласної лікарні, які виходжували цих пацієнтів у післяопераційний період. Вони дуже відповідально й професійно поставилися до покладених завдань. І хоч попереду ще багато проблемних питань й роботи над ними, дуже важливо було зрушити все це з місця. Перший успіх надихатиме працювати надалі".