Коронавірус
Медик розповіла, у кого не з'являються антитіла до коронавірусу
Коронавірус
Фото ілюстративне, взято з відкритих джерел
Лікар-пульмонолог Світлана Гук пояснила, чи допоможуть карантин «вихідного дня», штрафи та заборона планових операцій стримати пандемію в Україні, як мутації впливають на агресивність вірусу і чому антитіла до COVID-19 виявляють не в усіх перехворівших.Про це вона розповіла у інтерв’ю «Апострофу».
Нагадуємо, раніше ми писали: Уряд обіцяє допомогти бізнесу пережити карантин вихідного дня
Світала Гук
Медик наголосила, що владі не слід перепрофільовувати усі лікарні під коронавірус, а нашим лікарям слід навчитись правильній діагностиці та уміти відрізняти COVID від хвороб зі схожою симптоматикою. Також Гук дала поради, як влаштувати самоізоляцію удома, якщо ви живете не самі. Усе інтерв’ю за хвилину.
Карантин вихідного дня не зменшить захворюваність на COVID-19, але знизить навантаження на медичну систему, «щоб в одиницю часу хворіла менша кількість людей». Кількість інфікованих в Україні зростає, бо «є епідеміологічний процес», а також «недотримання карантину, є якісь моделі, які не спрацювали». До того ж пік хвороби спрогнозували зарано.
Штрафи за відсутність масок не матимуть значної ефективності. «Ті, хто дуже залякувані з будь-якого приводу, може і будуть носити». До того ж стягнути цей штраф буде складно. «Те, що зараз відбувається не мине за півроку чи за рік». Люди мають привити собі звичку сидіти удома, якщо захворів, «ми можемо з цієї негативної ситуації взяти якісь позитивні звички».
Антитіла до коронавірусу з’являються не у всіх, часто їх фіксують на 5-7 день хвороби. «Якщо пацієнт хворіє безсимптомно, то швидше за все, імунна відповідь буде слабкою». У світі тест на антитіла не використовують для діагностики.
Втрата нюху і смаку у хворих на коронавірус імовірно викликана ураженням мозкових структур. «Можливо, знижується провідність, і чутливість мозкових центрів, з часом це відновлюється». Чи може COVID погіршити зір і слух, пульмонолог не знає, однак це не виключається у разі мутації. «Специфічність вірусу, яку систему він атакує, залежить від того, як він мутує, і яких властивостей набере внаслідок мутації»
Мутації не означають, що вірус став смертельним, іноді вони бувають корисними, чи нейтральними. «Навіть в організмі людини, до якої потрапив вірус, при реплікації відбуваються спонтанні мутації». Однак існують і такі мутації, які роблять вірус агресивнішим, дозволяють йому пробивати міжвидовий бар’єр, що ми спостерігаємо.
Масове знищення норок у Данії через мутований штам коронавірусу викликано панікою і страхом. «Тварин шкода, думаю, ще не одну таку акцію доведеться робити. Частина з них точно буде даремною».
Медики мають «зберігати холодний розум» і уміти відділяти коронавірус від інших хвороб зі схожими симптомами. «Всі, як тільки бачать 37,2, знають, що вони задихаються, у них все уже є».
Повноцінну самоізоляцію для хворого на COVID складно влаштувати удома з іншими членами родини. Тут головне завдання зменшити ймовірність зараження чи вірусну вражаючу дозу. Для цього хворому треба дати окрему провітрювану кімнату, у вбиральні слід усе обробляти.
Лікарі не відмовлятимуть у допомозі екстреним хворим, попри заборону на планові операції. Заборона стосується лише оперативних втручань, які можна відтермінувати. «Якщо в людини є загроза життю, або через травму, або через хронічне захворювання, або гостру хірургічну проблему – їй ніхто не відмовить у допомозі».
Україні не слід усі лікарні перепрофільовувати під коронавірус. «Якщо все віддати під коронавірус, то ми не впораємося по інших фронтах». Медики протестують проти COVID-відділень, бо у застарілих лікарнях не можна розділити потоки пацієнтів, немає блоків для диференціальної діагностики.
Читайте також: До Чернівців прибули представники ЦВК контролювати перерахунок голосів
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:09
Вчора
16:17
Вчора
16:09
Вчора
15:09
Вчора
14:35
Вчора
11:30
Вчора
11:10
Вчора
10:05
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:34, 13 жовтня
66
17:58, 10 жовтня
1
live comments feed...
Коментарі