На Буковині за рік придбали 104 комплекти телемедичного обладнання для амбулаторій загальної практики сімейної медицини. Вартувало воно близько 10 мільйонів гривень, пише 0372.ua.
Дане обладнання доступне та просте у використанні. Воно суттєво покращить надання медичної допомоги у селі. Про це йдеться на сайті Чернівецької ОДА.
Нагадуємо, ми писали раніше, Що варто знати про гострі респіраторні захворювання та як діяти: поради чернівецької лікарки
"Клінічна картина захворювання у пацієнта не завжди відповідає тому чи іншому діагнозу. Тож сімейному лікарю може знадобитися експертна думка вузького фахівця, до прикладу, кардіолога, нефролога, хірурга. Телемедичне обладнання дозволяє швидко зв’язатися із будь-яким лікарем у районному чи обласному центрі, передати йому результати аналізів пацієнта та отримати консультацію", – пояснює директор Департаменту охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації Олег Чорний.
Як розповіла директорка Глибоцького районного центру первинної медико-санітарної допомоги Марія Мельничук, телемедичним обладнанням у амбулаторіях сімейні користуються уже близько року. Особливо зручним для лікарів воно є зараз, під час епідемії COVID-19.
"Комплект для телемедицини – це невелика валіза із різноманітними приладами, які приєднуються до планшета. Вони дозволяють виміряти тиск, рівень цукру та холестерину у крові, зробити кардіограму, оглянути вуха та очі пацієнта. Усі ці дані можна надіслати лікарю для консультації. Зараз із цим обладнанням їздимо до хворих, які мають хронічні недуги, аби вони не ходили в амбулаторію та не наражали себе на додаткову небезпеку," – пояснює Марія Мельничук.
Крім того, за словами директорки центру ПМСД, нині через епідемію коронавірусу заборонені планові госпіталізаці. Однак чимало пацієнтів мають серцево-судинні патології, потребують лікування у кардіологів. Завдяки телемедицини вони можуть отримати кваліфіковану допомогу вдома.
Читайте також: На Буковині продаватимуть Лужанський спиртзавод