7 липня церквою вшановується Різдво Івана Предтечі, яке більш відоме в народі під назвою Івана Купала. Святкувати Купала 7 липня — неправильно, хоча зараз популярними є дійства для молоді саме у цей день. Купала насправді у давні часи припадало на день літнього сонцестояння, але змістилося на 14 днів, пише 0372.ua.
Та й сама назва “Івана Купала” – синкретична, адже через християнство, яке усіляко боролося з язичницькими звичаями, відбулося таке собі “об’єднання” поганського свята з християнським святом Івана Хрестителя.
Зміст свята змінився, проте у його ритуалах збереглися певні архаїчні риси — розкладання багаття, співання пісень про Купала, стрибання через ватру, купання молоді, пускання віночків на воду та спалення чи утоплення у воді опудал Купала та Марени.
Отримуйте головні новини дня - Telegram або Viber.
В деяких регіонах України не просто прикрашали Марену квітками, свічками та вікнами, але й виготовляли голову з глини та навіть підфарбовували щоки. Проте кінець для такої ляльки був один — її знищували. Деінде таку фігурку виготовляли з дерева, влаштовували для Марени стіл з хлібом та сіллю, співали пісень, а потім топили ляльку.
В цей день дівчата плели вінки та пускали їх на воду з надією на судженого, а ввечері була традиція стрибати через багаття. Ті, хто перестрибне через вогонь і втримає руки разом - будуть разом ще довго, а в кого руки роз'єднаються - невдовзі розлучаться.