Домашнє насильство – серйозна проблема, з якою зіштовхуються чимало родин. Часто вирішити її складно навіть після офіційного розлучення з кривдником. Що робити в такому випадку пише 0372.ua.
Нагадуємо: 70 % сиріт виховуються у сім’ях опікунів і піклувальників
Отримуйте головні новини дня - Telegram або Viber
Буковинка Оксана перебувала в зареєстрованому шлюбі з Петром 12 років. У подружжя народилося двоє дітей. Однак подружнє життя не склалося, тож після розірвання шлюбу разом із дітьми жінка переїхала жити до своїх батьків. Але навіть після цього Петро регулярно навідується до них і вчиняє щодо Оксани та дітей домашнє насильство – постійно погрожує і телефонує. Не без підстав жінка побоюється за свою безпеку та безпеку дітей,адже кривдник може в будь-який момент продовжити свої протиправні дії, спрямовані на психологічне та фізичне насильство.
Про свою біду Оксана розповіла фахівцям Вижницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Виявляється, Петрапостановами Вижницького районного суду вже тричі притягали до адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства. Крім того, у серпня 2021 року Вижницьке районне відділення поліції видало терміновий заборонний припис кривднику, оскільки він посварився з колишньою дружиною та вчинив домашнє насильство.
У центрі БВПД Оксані призначили адвоката – Михайла Ковалюка. Він підготував до суду заяву про видачу Петрові обмежувального припису (при цьому адвокат керувався ст.21 Закону України “Про запобігання та протидію домашньому насильству”№, 4,28,3501-3508 ЦПК України). Суд задовольнив заяву частково, видав обмежувальний припис, в якому заборонив кривднику будь-яке спілкування з Оксаною, в тому числі, й телефоном, строком на 3 місяці.