• Головна
  • Розлучення не врятувало від кривдника: допоміг обмежувальний припис
Юридична допомога
13:32, 6 жовтня
Надійне джерело

Розлучення не врятувало від кривдника: допоміг обмежувальний припис

Юридична допомога
Розлучення не врятувало від кривдника: допоміг обмежувальний припис

Домашнє насильство – серйозна проблема, з якою зіштовхуються чимало родин. Часто вирішити її складно навіть після офіційного розлучення з кривдником. Що робити в такому випадку пише 0372.ua.

Нагадуємо: 70 % сиріт виховуються у сім’ях опікунів і піклувальників

Отримуйте головні новини дня - Telegram або Viber

 Буковинка Оксана перебувала в зареєстрованому шлюбі з Петром 12 років. У подружжя народилося двоє дітей. Однак подружнє життя не склалося, тож після розірвання шлюбу разом із дітьми жінка переїхала жити до своїх батьків. Але навіть після цього Петро регулярно навідується до них і вчиняє щодо Оксани та дітей домашнє насильство – постійно погрожує і телефонує. Не без підстав жінка побоюється за свою безпеку та безпеку дітей,адже кривдник може в будь-який момент продовжити свої протиправні дії, спрямовані на психологічне та фізичне насильство.

Про свою біду Оксана розповіла фахівцям Вижницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Виявляється, Петрапостановами Вижницького районного суду вже тричі притягали до адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства. Крім того, у серпня 2021 року Вижницьке районне відділення поліції видало терміновий заборонний припис кривднику, оскільки він посварився з колишньою дружиною та вчинив домашнє насильство.

У центрі БВПД Оксані призначили адвоката – Михайла Ковалюка. Він підготував до суду заяву про видачу Петрові обмежувального припису (при цьому адвокат керувався ст.21 Закону України “Про запобігання та протидію домашньому насильству”№, 4,28,3501-3508 ЦПК України). Суд задовольнив заяву частково, видав обмежувальний припис, в якому заборонив кривднику будь-яке спілкування з Оксаною, в тому числі, й телефоном, строком на 3 місяці.

Розлучення не врятувало від кривдника: допоміг обмежувальний припис, фото-1

Справа № 713/1782/21 https://reyestr.court.gov.ua/Review/99211815

Коментує адвокат Михайло Ковалюк, який співпрацює з системою БПД:

  Що передбачає обмежувальний припис ?

  • Обмежувальний припис – це захід тимчасового обмеження прав кривдника або покладення на нього обов’язків, спрямований на забезпечення безпеки постраждалої особи. Обмежувальний припис передбачає:
  • заборону перебувати в місці спільного проживання (перебування) з постраждалою особою (крім випадків, коли кривдником є особа віком до 18 років);
  • усунення перешкод у користуванні майном, що є об’єктом права спільної сумісної власності або особистою приватною власністю постраждалої особи;
  • обмеження спілкування з постраждалою дитиною;
  • заборону наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місць частого відвідування постраждалою особою;
  • заборону особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, якщо вона за власним бажанням перебуває у місці, невідомому кривднику, переслідувати її та в будь-який спосіб спілкуватися з нею;
  • заборону вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою або контактувати з нею через інші засоби зв’язку особисто і через третіх осіб.

На який термін можуть застосувати обмежувальний припис і чи можна його продовжити, або повторно застосовувати?

Після винесення вироку, обмежувальний припис підлягає негайному виконанню і видається на строк від 1 до 6 місяців та може бути додатково продовженим ще на строк не більше 6 місяців.

Читайте також: Договір довічного утримання – що потрібно знати?

У прокуратурі розповіли, що загрожує пенсіонерам з Чернівців, яких звинувачують у педофілі

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернівецька область #розлучення #домашнє насильство #обмежувальний припис
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...