Одним з найважливіших етапів під час виконання електромонтажних робіт в будинку чи квартирі є вибір та установка запобіжника. Правильний монтаж автомата - це надійний спосіб захистити себе та власну оселю від можливих перепадів напруги. Установка запобіжника чи зміна старого пристрою на новий не може захистити від можливого витіку току. В цьому випадку, варто встановлювати автомати. Добре підібраний запобіжник дозволить бути впевненим у повному захисті побутової техніки та усіх приладів у приміщенні.

Що входить в роботи по установці автоматів

Зазвичай власники квартир чи будинків проводять електромонтажні роботи разом з капітальним ремонтом житла. Ріст енергоспоживання у багатьох квартирах різко зростає за рахунок збільшення кількості приладів. Тому електрикам доводиться допрацьовувати вже існуючі електричні мережі та встановлювати автомати.

В комплекс подібних робіт можуть входити:

  • Оцінка навантаження в квартирі і вибір необхідного виду приладів.
  • Підключення жил кабелю.
  • Перевірка фіксуючих болтових контактів, зажимів запобіжника.
  • Підвід живлення та навантаження.
  • Підсумкове контрольне тестування.

В чому складність підключення автоматичних вимикачів

Очевидно, що не варто намагатися самостійно встановити автовимикач. Навіть перегляд безлічі відео та читання великої кількості статей на цю тему не вбережуть вас від помилок під час роботи. Невеликий прорахунок при монтажі запобіжника чи незначна деформація апарату при затягуванні контактів можуть призвести до порушення в його роботі.

При цьому для кваліфікованого електрика установка двополюсного чи трьохполюсного автомату не є складною. Спеціаліст виконає подібне завдання швидко та якісно, і ви зможете бути впевнені у якості захисту вашого житла. Звертайте увагу на те, аби після виконання робіт, майстер надав гарантію на свої послуги. Тоді в разі чого ви зможете звернутися до нього.

Як підключити однофазний автомат: проста інструкція

  1. Перш за все, потрібно відключити електроенергію у приміщенні і перевірити відсутність напруги за допомогою спеціальної викрутки чи мультиметра.
  2. Автомат встановлюється на спеціальну DIN-рейку і замикається фіксатором. Хоча деякі майстри обходяться без цієї рейки.
  3. Жили водних і вихідних провідників варто зачистити на 8-10 мм.
  4. У 2 верхніх зажими необхідно підключити ввідний нуль та фазу.
  5. У 2 нижніх отвори підключаємо вихідний нуль та фазу, ті які йдуть до вимикачів, розеток.
  6. Після того варто перевірити надійність з’єднання проводів. Для цього беремо провідник і трохи рухаємо у різні сторони. В тому випадку, якщо жила залишається на місці, підключення можна назвати надійним. Інакше варто ще підкрутити гвинти.
  7. Після виконання усіх робіт, слід подати напругу у мережу, аби перевірити роботу автомату.

Притримуючись цього алгоритму, можна підключити автоматичний вимикач. Головне правильно підібрати необхідний тип запобіжника та відповідні для нього інструменти та матеріали.

Ціна установки автомата захисту

Варто відмітити, що монтажні послуги по розміщенню запобіжників сьогодні надають як компанії, так і окремі самостійні майстри. До кого з них звертатися, це особистий вибір кожного.

Що впливає на вартість монтажу автомату:

  1. Ціна самого пристрою, яка буває різною в залежності від виробника та типу моделі.
  2. Необхідність монтажу старого автомата.
  3. Кількість потрібного витратного матеріалу.
  4. Ступінь зношеності проводки.
  5. Вартість роботи майстра.

Перед початком роботи, майстер зазвичай називає орієнтовну вартість усієї роботи. Вона може дещо змінюватися в залежності від різних моментів, які можуть виникнути під час монтажу.