При укладанні підлогового покриття нерідко виникають складнощі. Залежно від обраного матеріалу, цей процес має ряд особливостей. При цьому особливої уваги заслуговує монтаж інженерної дошки. Про всі особливості виконання цієї роботи розповідають працівники компанії «Arbofari».

Способи та особливості укладання

Укладання дошок цього типу рекомендується проводити при температурі в межах 18-22 градуси. Вологість повітря в приміщенні при цьому повинна складати від 40 до 65%. Вкрай важливо, щоб матеріал полежав в таких умовах близько доби. Тільки після цього можна приступати до основних маніпуляцій.

Інженерна дошка на підлогу укладається за такою схемою:

1.       Чернова бетонна основа завчасно вирівнюється. ЇЇ очищають і покривають ґрунтовкою.

2.       На бетон укладаються листи фанери. Їх фіксують з допомогою саморізів. Використовувати при цьому рекомендується матеріал, товщина якого становить 18-20 мм. Між листами залишається зазор близько 2-3 мм. Від стіни робиться відступ в межах 1-1,5 см.

3.       Після завершення монтажу фанера обов'язково очищається від пилу і сміття.

4.       Інженерна паркетна дошка викладається на фанеру і уважно оглядається на наявність дефектів.

5.       Спочатку фіксується направляючий брусок. Такі дії виконуються для того, щоб не відбулося зміщення першого ряду. Цей елемент встановлюють за рівнем і прибивають в районі стіни, враховуючи при цьому компенсаційний зазор.

6.       Дошки фіксують за допомогою клею, який наноситься на основу за допомогою зубчатого шпателя.

7.       Потім встановлюються плінтуса.

8.       Між дверним прорізом і підлоговим покриттям залишають вентиляційний просвіт, який становить в межах 1-2 см.

9.       На завершальному етапі плашки потрібно завести під косяки або короб.

Інженерна дошка для підлоги є відмінним рішенням - https://arbofari.ua/engineering-flooring/ . Головне, при її монтажі строго слідувати зазначеній інструкції.

Важливі нюанси

При виконанні укладання потрібно враховувати ряд важливих моментів. Серед них:

1.       Плашки потрібно прибивати. Для того ж, щоб шипи на торцях не зминались, першу дошку потрібно укласти пазом до стіни.

2.       Бити молотком безпосередньо по плашкам не можна. Обов'язково потрібно використовувати накладку.

3.       Дошки можна укладати зі змішанням. В такому випадку підлогове покриття буде мати більш привабливий зовнішній вигляд.

4.       Поспішати при виконанні монтажу неможна. Робити все потрібно з розстановкою. Якщо дошка приклеїться нерівно, а клей вже встигне застигнути, то виправити становище буде вкрай проблематично.

Найчастіше вдаються до монтажу дошок саме на стяжку. Бетонна основа відмінно підходить для тих приміщень, де відзначається підвищена вологість. Для шумоізоляції при цьому додатково застосовується акустична основа. Також можливе застосування методу укладання без використання фанери. Правда, при цьому на виконання основних робіт буде потрібно значно більше часу. У будь-якому ж випадку вибирати спосіб монтажу повинен сам власник приміщення. Враховуватися при цьому повинна не тільки вартість і складність роботи, але і отриманий результат.