Свині — одні з найпопулярніших тварин у м'ясному тваринництві. Перевагами їх є абсолютна всеядність.

Період інтенсивного росту свині зазвичай становить 6-8 місяців. Це також дуже зручно — можна взяти навесні чи початку літа маленьких поросят і восени чи на початку зими смакувати свіжиною або рахувати прибутки.

Свині невибагливі, якщо правильно обрати поголів'я на відгодівлю не виникає жодних клопотів.

Саме тому ми з братом зробили ставку на створення невеликого свинокомплексу, де можна відгодовувати свиней зерновими відходами з материнського фермерського підприємства.

Як ми обирали поросят для міні-ферми?

Свиней тримають ледь не в кожному сільському дворі. За останні роки в Україну завезли свиней найрізноманітніших порід та майже безконтрольно їх схрещують. У результаті з'явилися гібриди з найрізноманітнішими характеристиками. Купуючи поросят ви не знаєте будуть вони м'ясними чи сальними, який оптимальний для забою вік і вага. Можна дуже старанно відгодовувати поросят, проте якщо десь в генеалогії були в'єтнамські свинки, отримати центнер живої ваги за півроку не вдасться.

Саме тому ми вирішили, що на нашій свинофермі поросята на відгодівлю будуть або чистопородними, або гібридами першого покоління. Втім, досить швидко я зрозумів, що ніякі гібриди не можна порівнювати з відносно новою українською породою — червоними білопоясними поросятами.

Ці поросята здатні витримувати будь-які температури і не бояться холоду. Вони міцної статури і дають надзвичайно якісне м'ясо. Сала на цих поросятах майже немає, не більше 1 сантиметра у забійному віці.

Ваги в один центнер поросята можуть досягати у віці 165 днів! А є ж породи, які такої ваги досягають у віці понад 200 днів! Тобто їх годувати треба на півтора місці довше!

За первісним планом ми збиралися утримувати щороку до 10 голів свиней. Приблизно стільки свиней ми без проблем мали відгодувати некондиційним зерном.

Наразі ми вигодовуємо 40 поросят на рік. Одночасно у загонах перебуває 20 поросят на відгодівлі, потім наш маленький свинокомплекс проходить дезинфекцію і до загонів запускаємо наступну партію. Крім того, в окремому приміщенні перебувають 4 племінні свиноматки, яких я регулярно штучно запліднюю спермою кращих представників цієї породи. Частину поросят ми продаємо, решту вигодовуємо.

Більша частина кормів наразі купується у таких же одноосібників за розумними цінами. І при цьому утримання червоних білопоясних поросят для нас виявилося дуже вигідним!

Поради початківцям

Якщо ви хочете зробити бізнес на поросятах, послухайте три поради від досвідчених свиноводів:

  • Купуйте породистих поросят на відгодівлю;
  • Утримуйте власне племінне поголів'я;
  • Шукайте кращого партнера для збуту продукції, наприклад на аграрній дошці оголошень.

Наших поросят, завдяки ідеальному м'ясу без великого вмісту жиру, залюбки купують для столичних ресторанів. Не здавайте плоди своєї праці заготівельникам за безцінь — і ви зрозумієте, що для села вигодовування поросят — це вигідний бізнес, доступний кожному!