як утеплити квартиру

Ще до настання холодів варто задуматися, як забезпечити комфортний мікроклімат в приміщенні. Якщо у будинках утеплювач закладається уже на етапі будівельних робіт, з квартирами це питання вирішується трошки інакше. Для надійного захисту помешкання від морозів та сильного вітру лише батареї, кондиціонеру або обігрівача може бути недостатньо. Краще продумати додатковий захист, а саме – утеплення.

Його можна організувати ще на початку ремонту. Більш того, так навіть набагато практичніше та економніше. За посиланням знаходиться корисна стаття з усієї інформацією про утеплення стін зсередини: від вибору утеплювача до безпосередньо процесу його встановлення.

Давайте детальніше розглянемо усі переваги утеплення квартири зсередини, а також розберемо, які матеріали для цього найчастіше використовуються.

Чому краще утепляти квартиру на початку ремонту

Процес утеплення приміщення полягає в першу чергу у встановленні спеціальних матеріалів, які захищають стіни та вікна від проникнення морозу та вітру, а також дозволяють зберегти якомога більше тепла всередині кімнати.

Для цього сьогодні активно використовують різні типу утеплювачів: пінополістирол, пінополіуретан, мінеральна вата тощо. Якщо починаєте будівництво будинку, утеплювач завчасно закладається у стіни. Таким чином вже на початку внутрішнього ремонту вам не потрібно думати, як зробити житло більш комфортним. Шари мінеральної вати або екструдованого пінополістиролу закладаються безпосередньо на основу: цеглу, піноблоки, СІП панелі тощо.

Квартиру прийнято утеплювати зсередини. Це можна навіть зробити ще до початку чистових ремонтних робіт. Такий підхід має велику кількість переваг:

  1. Ви можете здійснювати усі роботи в будь-яку пору року. Якщо зовнішнє утеплення краще не проводити в сильні морози, то внутрішнє немає таких обмежень.
  2. Утеплювати стіни в багатоповерховому будинку зовні – процес тривалий та дуже складний. Особливо, якщо ви живете на верхніх поверхах. Зробити утеплення зсередини набагато простіше.
  3. Монтувати утеплювачі безпосередньо перед ремонтом, а саме перед тим, як поклеїти шпалери, облаштувати стелю чи поставити підлогове покриття набагато практичніше. Ви не пошкодите оздоблювальні матеріали, вам не доведеться їх демонтувати або частково відновлювати після утеплення.

Як утеплити квартиру перед ремонтом

Після здійснення робіт з утеплення приміщення в квартирі має бути тепло та комфортно, навіть якщо надворі дуже сильні морози. А для цього потрібно здійснити цілий комплекс робіт, який складається з кількох основних етапів:

Утеплення стін

Для цього використовують мінеральну вату або екструдований пінополістирол. Це сучасні безпечні матеріали, які легко встановлюються, відрізняються тривалим терміном експлуатації та іншими перевагами.

Наприклад, пінополістирол витримує високі навантаження та майже не поглинає вологу. Пінополіуретан взагалі не поглинає вологу, завдяки чому не потрібує встановлювання шару гідроізоляції.

Перш ніж встановлювати утеплювач на стіни, варто завчасно розрахувати товщину матеріалу. Саме від цього залежатиме, наскільки якісним буде утеплення. Для цього виміряйте товщину стіни і поділіть результат на показник опору теплопередачі. Він сталий і дорівнює 0,47.

Загалом коефіцієнт теплопровідності має складати 3,15. Тож з отриманого числа вирахуйте різницю і обчисліть рекомендовану товщину утеплювача.

Викладати матеріал можна самостійно , більшість утеплювачів встановлюють на клей і додатково фіксують дюбелями.

Утеплення вікон квартири

Ще один етап, який можна здійснити безпосередньо перед ремонтом. З вікон часто потрапляє холодне повітря, задуває сильний вітер, що призводить до загального пониження температури повітря в приміщенні. Зазвичай в процесі ремонту встановлюють хороші якісні сучасні склопакети. Якщо ви відчуваєте, що вони все ж пропускають холод, можливо по периметру є отвори, у які потрапляє повітря.

Прибрати ці отвори можна:

  1. Силіконовим герметиком. Для цього потрібно попередньо повністю висушити поверхню.
  2. Монтажною піною, яка розташовується між стіною та віконною рамою.

І не забувайте перевірити площу біля підвіконня – там також може проходити холодне повітря.

Утеплення дверей

Більшість сучасних вхідних дверей мають резинову вставку по всьому периметру. Вона дозволяє щільно причиняти полотно, запобігаючи протягам. Якщо цього недостатньо, можна використати спеціальну стрічку, оббивку з пінопласта.

Більш дорогий варіант – встановити додаткові вхідні двері.

Комплексний підхід до утеплення квартири на початку ремонту дозволить після здійснення усіх робіт отримати не лише стильний інтер'єр, але й тепле приміщення, яке буде залишатися комфортним навіть під час сильних морозів.