Гострий риніт — це найпоширеніша патологія, яка найчастіше з'являється в осінньо-зимовий період. Це пов'язано з постійним переохолодженням, зниженням загальної резистентності, появою безлічі вогнищ інфекції у суспільстві. Особливо небезпечними стають перебування у колективах та поїздки у громадському транспорті.

Багато випадків виникнення нежиті припадає на дитячий вік, але й дорослі можуть хворіти. Водночас лікуванню хвороби часто не приділяється достатньо уваги. Частина хворих вибирає препарати, які не підходять для лікування риніту. На сайті https://anc.ua/ представлений цілий розділ, присвячений засобам від застуди та нежитю. Якщо почитати про ці препарати, можна помітити, що їх механізми дії та фармакологічні властивості значно відрізняються. Тільки лікар після проведення діагностики може визначити, який з них буде ефективним у вашому випадку та як його слід приймати.

Часті помилки у лікуванні

Самолікування є великою помилкою, але навіть дозволені методи долікарської допомоги багато хто використовує неправильно. До найчастіших помилок можна віднести:

  1. Зловживання судинозвужувальними. Їх справді призначають для лікування риніту, вони продаються в аптеках без рецепта. Однак використовувати їх можна лише за інструкцією та не довше зазначеного в ній терміну. Якщо безконтрольно застосовувати їх протягом тривалого часу, розвивається нейровегетативний риніт, пов'язаний з порушенням кровообігу в слизовій оболонці через постійний спазм судин.
  2. Використання носових хусток. Зрозуміло, подібний засіб гігієни просто необхідний під час постійної ринореї, проте вони мають бути одноразовими.
  3. Використання народних засобів. Методи, коли у ніс необхідно капати соки рослин, спричиняють опіки слизової оболонки та її пошкодження. Цінність лікарських трав не заперечується, але використовувати їх краще у складі фітопрепаратів. Наприклад, за посиланням https://anc.ua/product/synupret ви можете ознайомитись з інструкцією «Синупрету» — одного з найпопулярніших фітопрепаратів для лікування дихальної системи.
  4. Самостійне використання антибактеріальних препаратів. Вони ефективні тільки при бактеріальному риніті, і повинні використовуватися за призначенням лікаря, інакше може розвинутися антибіотикорезистентність.

Як правильно лікувати нежить

Відмовлятися від лікування не слід — через це можуть розвиватися серйозні ускладнення. Лікування складається з кількох етапів:

  • встановлення діагнозу;
  • підбір етіотропної терапії — антибіотиків, противірусних, протигрибкових, антигістамінних;
  • підбір симптоматичної терапії.

Останній пункт включає і згадані судинозвужувальні. Їх також рекомендують приймати лише після призначення лікаря.