Спецодяг застосовується для захисту персоналу від різних негативних чинників довкілля. Існують різні види цієї продукції.
Одним із них є робоча форма. Її носять працівники робітничих спеціальностей практично на будь-якому підприємстві.
Базова інформація
ГОСТи та нормативи у кожній окремо взятій сфері діяльності – різні. Однак є й загальний список вимог до спецодягу, який завжди актуальний. Робочий одяг та взуття має бути:
- практичним;
- відповідного розміру, включаючи обсяги та вагу робітника;
- гігієнічним;
- комфортним.
Такі «основи основ» диктують виробникам свої правила – у тому числі у виборі матеріалів.
Матеріали виготовлення
Тканини повинні відповідати найвищим вимогам, часом поєднуючи в собі практично непоєднувані якості. В основному, вирішуючи купити робочий одяг, можна зіткнутися з таким вибором матеріалів:
- 100% бавовна.
- Синтетичні тканини (нейлон, поліефір тощо).
- Сумішеві тканини (бавовна + «синтетика»).
- Натуральна шкіра.
- Велюр.
- Штучна шкіра.
- Гума.
- Парусинова тканина (брезент).
Бавовняні тканини мають попит при виготовленні медичних халатів і літнього робочого одягу – там, де гігієнічність і комфорт у процесі носіння цінуються понад усе. Для виготовлення більш щільного та теплого одягу найчастіше застосовується молескін – бавовняний представник тканин, що володіє гладкою поверхнею та начосом на внутрішній стороні, він чудово зберігає тепло та створює надійний бар'єр для потрапляння вологи.
Серед синтетичних полотен найбільшої популярності набули такі матеріали, як кордура (на основі нейлону, з поліуретановим покриттям та здатністю відштовхувати вологу) та ріпстоп (нейлон або поліестер, посилений армованою ниткою).
Натуральна шкіра і один з її підвидів (велюр) мали успіх у будівельній області, поєднуючи в собі високу міцність, а також стійкість до вологості та відкритого вогню. Саме велюр виступає сучасною альтернативою звичнішої брезентової тканини при виготовленні костюма зварювальника. Однак провідні позиції практично у всіх галузях останніми роками зайняли суміші, в яких натуральні компоненти з'єднуються з волокнами синтетичного походження.
Матеріали робочого одягу – як повністю натуральні, і з включеннями синтетичних волокон – зазвичай, піддаються спеціальній обробці, з допомогою якої їх характеристики значно поліпшуються. Завдяки такій технології тканини можуть ставати гідрофобними, антистатичними, протистояти запаленню чи впливу агресивних хімічних речовин.