Валіза велика — це не просто дорожній аксесуар, а складна конструкція, кожен елемент якої впливає на комфорт і довговічність використання. У цій статті розповідаємо, на що звернути увагу під час купівлі, щоб виріб став надійним компаньйоном незалежно від умов та обставин подорожі.
М’яка чи жорстка валіза?
Тканинний аксесуар з гнучким корпусом — досить популярний вибір завдяки своїй практичності та легкості. Виготовляють такі моделі з міцної щільної тканини — поліестеру 900D PVC, щільного оксфорду, кордури. Тому такі валізи довговічні, надійні, легко чистяться, мають вологовідштовхувальні властивості, доступні у різних кольорах, не втрачають кольору від впливу сонячних променів.
Переваги м’якої валізи:
- невелика вага;
- гнучкість конструкції — всередину можна покласти трошки більше речей, ніж планувалося або стиснути, щоб помістити в обмежений простір багажного відсіку, автомобіль або для зберігання вдома;
- стійкість до пошкоджень.
Моделі з жорстким корпусом виготовляються з PET пластику, полікарбонату, ABS, поліпропілену — легких матеріалів, які витримують значне навантаження. Це гарний варіант для захисту речей всередині від пошкодження. Та будьте обережні, якщо любите брати багато речей, бо жорстка конструкція не дає жодних шансів набити валізу.
Скільки коліс вибрати?
Колеса значно полегшують її транспортування та бережуть власника від надмірного фізичного навантаження під час подорожі. Головна дилема — вибрати два чи чотири колеса?
Двоколісна валіза:
- легко фіксується та не покотиться сама, навіть якщо встановлена на місцевості з невеликим нахилом;
- згодиться для поїздок містом, бо добре впорається з асфальтованим покриттям, бруківкою та іншими не надто рівними поверхнями.
Натомість така конструкція вимагає від користувача сил, щоб рухати її та може спричиняти додаткове напруження м’язів у плечах, зап’ястях чи в попереку. Крім того, з нею складніше просуватися серед натовпу, бо вона завжди їде ззаду.
Чотириколісні валізи маневрують значно краще та дають змогу на ходу змінювати напрям руху, повертати в різні сторони. Їх можна штовхати, тягнути, котити поруч.
Яку ручку вибрати?
Комфортне використання значною мірою залежить від ручок. Вони бувають:
- висувні або телескопічні — складаються з декількох сегментів, які дозволяють налаштовувати висоту до власних потреб;
- фіксовані — міцні та надійні завдяки простій стаціонарній конструкції;
- невеликі м’які — зазвичай розташовані зверху або збоку, виконані з тканини або гуми, відіграють допоміжну роль у транспортуванні виробу.
Кожен елемент валізи впливає на її функціональність і довговічність. Тому звертайте увагу на якість матеріалів, міцність замків і комфортність використання. Правильний вибір зробить подорожі зручнішими та приємнішими!