Через фальсифікації з електронними петиціями на сайті Чернівецької міськради система збору підписів стане прозорішою

У Ратуші розповіли про випадки фальсифікацій підписів під електронними зверненнями на сайті Чернівецької міської ради. Це стало відомо після виявлення махінацій під петицією, яка була розміщена в розділі електронних петицій 20 січня.

Спочатку активність громадян під даною петицією була невеликою, проте, протягом двох днів 4 та 5 лютого кількість підписів різко зросла і перевищила необхідний рівень.

«Ми проаналізували ситуацію і дійшли висновку, що дійних підписів — не більше десятка, решта є сфальшованими. Чимало підписів надходило з електронних адрес, які відрізнялися одна від одної лише буквою чи цифрою. Дивно й те, що петицію, яка стосується суто нашого міста, підписали, судячи з ІР-адрес, мешканці інших країн – наприклад, Бразилії», - розповів начальник відділу комп’ютерно-технічного забезпечення міської ради Валерій Маніліч.

Більш того, начальник відділу звернень Ніна Собіль заявила, що відділ отримав лист із заявами громадян про те, що їхні підписи були використані без їх відома.

Міський голова Олексій Каспрук звернувся до правоохоронних органів розслідувати незаконне втручання. За подібні порушення існує реальне покарання - до трьох років позбавлення волі.

Тепер в Ратуші планують зробити збір підписів під петиціями максимально достовірним - буде впроваджена система BankID - надійний спосіб верифікації громадян через банківські дані.

За матеріалами Чернівецької міськради.

електроні підписи петиція міськрада фальсіфікації
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі