• Головна
  • 12 щасливчиків з усієї України відвідали Чернівці в рамках проекту "Твоя країна"
08:21, 15 березня 2016 р.

12 щасливчиків з усієї України відвідали Чернівці в рамках проекту "Твоя країна"

11-13 березня у Чернівцях проходив черговий візит в рамках проекту "Твоя країна". Він об'єднав творчу молодь нашого міста та учасників з усієї України. В рамаках проету гості з інших міст мали змогу пізнати Чернівці у всій їх красі, познайомитись з місцевими митцями, журналістами, поспілкуватися, почитати вірші, посмакувати місцевої їжі, насолодитися колоритом.

Більш детально про проект розповідає місцевий організатор Віктор Віцин.

Яка мета проекту?
— Проект "Твоя Країна" - це кількаденні поїздки з насиченою програмою до обраного тобою міста. Неординарні екскурсії, тренінги та ігри, зустрічі з відомими журналістами, митцями, бізнесменами, кав’ярні, музеї та театри, а також нові друзі, знання та яскраві враження! Мета проекту: підвищення національної свідомості – молоді люди мають змогу побачити Україну, щоб краще її розуміти і себе в ній; руйнування стереотипів та підвищення мобільності населення; пошук однодумців та розвиток внутрішнього туризму в країні.

— Скільки коштів жителям інших областей треба, щоб відпочити у Чернівцях? 
— Проект передбачає безкоштовне поселення, якщо враховувати те, що ми часто виїжджаємо на якісь локації в область, то десь 250 грн., зазвичай достаньо. Учасники оплачують тільки обіди, вечері та пересування.

— Є якась стабільна програма, чи для нових учасників - нова програма? 
— Візити відбуваються кожні два місяці – так в Чернівцях. Програма змінюється, але є пункти, які є завжди – екскурсія містом, похід в ЧНУ, відвідити театру.

— Які труднощі організатора?
— Комунікації. Головна проблема розвитку проекту в місті – про нього мало хто знає, а коли дізнаються, то не вірять – що таке відбувається. Головні умови проведення проекту в місті: безкоштовне житло (хости – містяни, які пускають учасників до себе жити на час проекту) та культурна програма. Програму зробити простіше, ніж знайти людей – які готові пустити до себе спати незнайомців. Нам переважно допомагає молодь, але зараз і дідусь моєї подруги. Це круто! Останній часом інтерес росте, але у більшості людей – він лише на словах.

— Чи хотіли б організатори підтримки влади, чи, навпаки, проект зробили спеціально без приєднання до влади?
— Хотілось би співпраці. Проект волонтерський і немає жодного фінансування. Той самий театр іде на зустріч нам, і квитки для учасників безкоштовні. Цього разу були перемовини з мером щодо зустрічі з учасниками, але він, на жаль, у відрядженні. Наразі у нас актуальна проблема – це знижки на харчування та було б добре, знайти (нафандрайзити) відносно недорогий транспорт для виїзду в область, бо хочемо показувати не лише Чернівці, але інші перлини краю!

— Від чого найбільше учасники руху в захваті у Че?
—Архітектура, звісно. Багато хто тішиться, що чує українську мову, у нас досить дешева їжа, відносно інших міст. Загалом, саме місто і проект – це коктейль 100% захвату!

— На що вони скаржаться у нашому місті?
— Горби. Це декого дуже втомлює. Люди не звикли багато ходити пішки, а ми переважно всіх водимо саме так – це здорово і можна місто бачити з різних сторін. Ну і погода – дуже часто на візитах дощ. Він любить плутати плани. Але все одно – ТК – передусім - це люди! А вони тут чудові!

— Учасників поселяють у сім'ях? Як учасники та самі сім'ї відгукуються про такий досвід?
— Саме так. Учасники із захопленням. Сім'ї по-різному. Іноді це руйнує стереотипи про хронічну недовіру у суспільстві. В Че, в основному, хостить молодь – вона знає, що таке каучсерфінг ( я думаю ви теж) – тому емоції лише позитивні. Були випадки, що старшим людям дуже сподобалось – але страх недовіри нікуди не дівся.

— Чи користуються Чернівці попитом серед учасників у порівнянні з іншими містами? 
— В нашому місті візити відбуваються дуже часто, проте завжди є охочі приїхати. Конкурс різний, від 7 до 15 людей на 1 місце. Молодь хоче подорожувати і розвиватись. Це дуже тішить.

— Що ти, як організатор, плануєш додати наступного року у цей рух?
— У візиті на квітень хочеться зробити більше інтерактиву, тобто подій, де активно братимуть участь учасники, як дійові особи, а не як глядачі. І зробити виїзд, бо цього разу з погодою не пощастило. Також будемо активно працювати над фандрайзингом по проекту, щоб залучати ресурси для його розвитку у місті, як з боку влади і підприємств, так і людський ресурс – нам потрібні волонтери. 

— Чи траплялись якісь цікаві історії у цьогорічному візиті?
— ТК – це передусім довіра та відповідальність. Минулого року в листопаді дівчинка на +2 і дощ приїхала у осінньому взутті, то довелось шукати їй зимове взуття і шкарпетки. Турбота - це головне. Люди приїздять сюди відпочити, глянути на країну під іншим кутом і набратись тепла – для сірих буднів. Тому ми і робимо все можливе, щоб їм було комфортно. 
12 щасливчиків з усієї України відвідали Чернівці в рамках проекту

12 щасливчиків з усієї України відвідали Чернівці в рамках проекту

12 щасливчиків з усієї України відвідали Чернівці в рамках проекту

12 щасливчиків з усієї України відвідали Чернівці в рамках проекту

12 щасливчиків з усієї України відвідали Чернівці в рамках проекту

12 щасливчиків з усієї України відвідали Чернівці в рамках проекту

12 щасливчиків з усієї України відвідали Чернівці в рамках проекту "Твоя країна", фото-4
12 щасливчиків з усієї України відвідали Чернівці в рамках проекту "Твоя країна", фото-5
12 щасливчиків з усієї України відвідали Чернівці в рамках проекту "Твоя країна", фото-6
12 щасливчиків з усієї України відвідали Чернівці в рамках проекту

12 щасливчиків з усієї України відвідали Чернівці в рамках проекту

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...