• Головна
  • Нові правила нарахування пенсії: скільки отримуватимуть буковинці?
10:40, 21 квітня 2016 р.

Нові правила нарахування пенсії: скільки отримуватимуть буковинці?

Відтепер деякі буковинці зможуть збільшити свої доходи.

З 1-го січня цього року, українці, котрі виходили на пенсію, могли подати довідку про доходи за любі 60 місяців (тобто 5 років безперервного стажу) після червня 2000-го року. З 15-го квітня в силу вступив закон «Про обов’язкове державне пенсійне страхування», згідно якого, пенсіонери можуть подавати довідки про доходи до 2000-го року. Передає «Сегодня».

Це дозволить тим пенсіонерам, що мали високі зарплати, до прикладу, в 90-х роках, значно підвищити свої пенсії. З початку року, дохід до 2000-го року враховувався при нарахуванні пенсій тільки тому випадку, якщо після цього часу не вистачає страхового стажу.

При цьому перечислювати пенсії всім підряд після 15-го квітня не будуть. Для того, щоб провести перерахунок виплат, необхідно заявити в пенсійний фонд.

Хто і скільки отримуватиме?

В бюджеті України на 2016-ий рік передбачено дві індексації мінімальної пенсії: в травні – до 1130 гривень, в грудні – до 1208 гривень. На даний момент, мінімальна пенсія в Україні становить 1074 гривні. В пенсійному фонді відзначають, що разом з мінімальними пенсіями збільшать і інші виплати, котрі розраховуються від мінімальної пенсії: виплати шахтарям, інвалідам, учасникам бойових дій, чорнобильцям, пенсії за особливі заслуги, надбавки донорам і тому подібне.

Значно вища пенсія у силовиків у відставці (близько 2800 гривень). Таких в Україні нараховують всього 78 тисяч осіб. Дипломати отримують пенсію в розмірі 3222 гривні, чорнобильці – 3365 гривень, а прокурори – 7 тисяч гривень.

Найвищі пенсії у суддів у відставці (таких близько 1400 осіб) – 16, 4 тисяч гривень. Народні депутати ж отримують пенсію в розмірі 15,1 тисяч гривень.

 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Нарахування пенсій #нові правила
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...