• Головна
  • На Буковині підсудних утримували в металевих шафах
20:30, 21 лютого 2017 р.

На Буковині підсудних утримували в металевих шафах

Їх виявили під час моніторингу дотримання прав людей.

Зазначені металеві шафи було виявлено 8 лютого 2017 року регіональним представником Уповноваженого у Чернівецькій області Леонідом Ілюком та регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Богданом Бойком під час моніторингового візиту до Глибоцького районного суду у рамках реалізації національного превентивного механізму (НПМ).

Зокрема, встановлено, що всупереч вимогам законодавства, людей, доставлених під конвоєм до Глибоцького райсуду, тримають у зачинених металевих шафах: без доступу до освітлення та без належної вентиляції. Повітря та світло потрапляють всередину через прорізані у шафах отвори розміром 10х20см. Важко уявити, як люди почувають себе в умовах літньої спеки, адже у приміщенні, де розташовані шафи, немає кондиціонера! Також на момент візиту у цьому приміщенні було відсутнє водопостачання, що не дозволяє скористатися умивальником та унітазом.

Моніторингова група зазначила, що сама шафа виглядає як середньовічна катівня та складається з двох секцій висотою 2 м та площею 2 м2 на людину, яка повинна розміститися сидячи на лавці шириною 25 см (за умови, що в кожній секції розміщено лише одну людину). Варто нагадати, що згідно зі встановленими нормами площа кожної камери для підсудного повинна бути не менше 4 м2 .

Осіб, які конвоюються до суду, не забезпечують харчуванням, що також є суттєвим порушенням прав людини.

Монітори також зафіксували відсутність належно облаштованих місць для спілкування підсудних із захисниками, а також для ознайомлення з матеріалами справи. Наразі вони можуть це зробити лише у залах судового засідання, перебуваючи у клітках, використання яких також не в повній мірі відповідає вимогам законодавства.

Моніторингова група одностайно переконана – тримання людини у приміщенні суду в такий спосіб є грубим порушенням міжнародних та національних стандартів поводження з особами під вартою та може розцінюватися як порушення норм Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання.

Потребує уваги питання доступності Глибоцького районного суду для осіб з інвалідністю, що пересуваються на візках, адже пандуси відсутні. До сходинок головного входу прикріплено два швелери, падіння з яких може завдати серйозних травм. Вхід, через який доставляють підсудних, пандусом взагалі не обладнано. Оскільки зали судових засідань розташовані на другому поверсі, виникає потреба у встановленні пандусів на сходах. Зазначену проблему можна вирішити шляхом розташування залів засідань на першому поверсі приміщення суду або приведення приміщення відповідно до державних будівельних норм, пише buknews

Для негайного припинення жорстокого поводження з підсудними у Глибоцькому районному суді Чернівецької області та захисту їхніх прав буде направлено відповідні акти реагування Уповноваженого на адресу Державної судової адміністрації та МВС України.

На Буковині підсудних утримували в металевих шафах, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Буковина #підсудні #металевішафи
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...