• Головна
  • У Чернівцях на озері в парку Жовтневому гинуть люди і риба
13:13, 24 липня 2017 р.

У Чернівцях на озері в парку Жовтневому гинуть люди і риба

У Чернівцях на озері в парку Жовтневому гинуть люди і риба

У спекотну погоду на озері в парку Жовтневому купається чимало чернівчан, хоч забрудненість там аж зашкалює

Упродовж багатьох років санепідемстанція дозволяла купатися відпочивальникам лише на кількох водоймах Буковини. Серед них ніколи не було озера у парку «Жовтневому». Та це не заважає любителям бодай якогось екстриму скупатися у каламутній воді та навіть хвацько пірнати у трохи коричневу воду.

Вода брудна і небезпечна

Те, що не варто купатися у цій водоймі, підтверджує напасть екологічного характеру. Через сильне забруднення озера у парку «Жовтневому» тут часто гине риба.

Черговий рятувальник Володимир Білоус стверджує, що риба в озерах почала здихати приблизно чотири тижні тому. Ледь не на кожному кроці попри берег лежали мертві карасі, які засохли на сонці.

За словами В. Білоуса, чомусь часто риба вимирає в озері, що на вулиці Комарова. Власне, це там, де під час спеки люди найчастіше облаштовують собі пляж. І ніякі таблички із написом «Купатися заборонено!» їх не зупиняють.

Рятувальники розповідають, що комаровські озера мають суто декоративну функцію, тож не відповідають жодним санітарним вимогам щодо облаштування місць масового відпочинку на воді. Мало того, їх повністю чистили ще приблизно 10 років тому.

В. Білоус нам повідомив, що 27 червня екологи взяли проби води для аналізів, обіцяли надіслати їх до Києва, та результатів наразі немає.

Завсідники-рибалки Олексій Савицький та Григорій Фарбатюк кажуть, що риба вже сім тижнів не клює.

– Торік ситуація із забрудненням була така сама. Тоді екологи та санепідеміологи, за результатами лабораторних досліджень, причини загибелі риби пов’язували з опалим листям, яке почало гнити. У воді просто не вистачало кисню для життя. До речі, прибирають лише ту рибу, яка спливає на поверхню, а та, що залишається на дні, просто гниє. Але якщо торік гинула і щука, то цього бачили тільки карасів, – каже Олексій Савицький.

 Необдумані вчинки чернівчан та гостей міста періодично стають причиною лиха. Приміром, наприкінці червня місто сколихнуло повідомлення про трагедію: «У комаровському озері втопився 56-річний житель села Несвоя Новоселицького району».

Начальник Чернівецької рятувальної станції парку відпочинку «Жовтневий» Василь Магричук був свідком цієї трагедії, про що й розповів кореспондентові «Погляду».

– Того вечора, приблизно о 19:30, біля озера відпочивали двоє жінок та чоловік. З вигляду було зрозуміло, що вони у стані алкогольного сп'яніння. Одна з жінок вирішила скупатися, але не втримавшись на ногах, почала тонути. Працівники рятувальної станції кинулися її рятувати. Тим часом, чоловік, що був у компанії, також пірнув у воду, але виплисти на поверхню не зміг. Оскільки глибина на тому місці становить чотири з половиною метра, довелося застосовувати водолазні костюми, аби витягти мертве тіло з води. Лікарі «швидкої», що прибула на виклик, уже нічого вдіяти не змогли. До того ж загиблий зламав шийний відділ хребта, коли вдарився головою об бетонну дамбу.

За словами В. Магричука, відпочивальники біля озера часто розпивають спиртні напої. Нерідко буває, коли хильнувши оковитої, йдуть купатися, а потім їх доводиться рятувати.

– Ми зверталися до поліції, але нас ніхто не слухає, кажуть, «ми не можемо нічого зробити, не маємо права», – додає пан Василь.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернівці #озеро #риба
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...