• Головна
  • Більше 38 тисяч хворих на цукровий діабет є на Буковині
10:02, 28 липня 2017 р.

Більше 38 тисяч хворих на цукровий діабет є на Буковині

Більше 38 тисяч хворих на цукровий діабет є на Буковині

Саме 27 липня 1921 року канадські вчені вперше у світі зуміли виділити інсулін – гормон, який запобігає розвитку діабету. Нині це поширена у світі хвороба, яка прогресує. Більше 38 тисяч хворих на цукровий діабет є на Буковині. Багатьом з них щоденно необхідний інсулін.

Вже більш ніж 10 років хворіє цукровим діабетом Світлана з Хотина. Каже, у 20 років відчула перші симптоми, звернулась до спеціалістів і дізналась про свій діагноз. В неї цукровий діабет першого типу, який вимагає постійного прийому інсуліну. Нині вона перебуває на денному стаціонарі у Чернівецькому обласному ендокринологічному центрі.

СВІТЛАНА: «Я лягаю у лікарню щороку, два рази на рік, підліковуюсь. Поки все добре, поки тримається на рівні нормальному цукор».

Світлана розповідає, вона, навіть, не знає скільки вартує інсулін, бо отримує його безкоштовно.

СВІТЛАНА: «Забезпечує поки, але йдуть чутки, що треба буде доплачувати, якщо хочеш в картриджах, а не у флаконах».

Цукровий діабет це захворювання, яке розвивається унаслідок абсолютної чи відносної недостатності гормону інсуліну в організмі людини. Ті, у  кого є діабет І типу, потребують постійного його прийому, повідомляє bukovyna.tv

ЩЕРБАНЬ ЮЛІЯ, ЗАВІДУЮЧА ПОЛІКЛІНІЧНИМ ВІДДІЛЕННЯМ ОКУ «ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЕНДОКРИНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР»:  «Ми стараємось забезпечити інсулінотерапію як у здорової людини.  В здорової людини інсулін виділяється і він корелює цукор в крові в певних межах. Коли людина споживає їжу, підшлункова залоза виробляє інсулін на кількість їжі. І цей інсулін приводить до зниження цукру в крові, якій надходить з їжею».

На території нашої області діє громадська організація «Діабетики Буковини», яка займається соціальним захистом людей хворих на цукровий діабет.

ПЕТРО ІВАСЬКОВ, ГОЛОВА ОБЛАСНОЇ ГО «ДІАБЕТИК БУКОВИНИ»: «Якась частина фінансування з державного бюджету здійснюється. На сьогоднішній день є створений реєстр хворих. По лікувальних заклади, який визначає потребу тих чи інших препаратів, для забезпечення даної категорії осіб, враховуючи широкий перелік і аспект існуючих медикаментів на сьогоднішньому ринку».

З початку цього року з місцевого бюджету Чернівців було витрачено 969 тисяч гривень на потреби людей хворих на цукровий діабет, їх у обласному центрі більше 11 тисяч. Це хвороба, яка прогресує, тому лікарі закликають піклуватись про своє здоров’я і час від часу вимірювати рівень цукру у крові, адже це найлегший спосіб виявлення цукрового діабету.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Буковина #цукровий_діабет
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...