15:01, 5 серпня 2017 р.
Обережно: У Чернівцях псевдоволонтери випрошують гроші у перехожих
Літня спека змушує багатьох ховатися у прохолодних приміщеннях і без нагальної потреби не вештатися містом. Але висока температура не відлякує вуличних прохачів і псевдоволонтерів. Вони не покидають свої «точки» і готові простояти чи не весь день, аби випросити у містян милостиню. Якщо раніше вони здебільшого збиралися біля церков, на вокзалах, то зараз їх можна побачити всюди, навіть у громадському транспорті, пише « Погляд».
Буковинка Наталя Загороднюк розповідає, щодня звикла бачити одних й тих же прохачів. Каже, періодично вони змінюють місце «роботи»: з проспекту перебираються на вулицю Кобилянської, Головну, а потім знову повертаються. Хтось просить нібито на лікування (своє чи родича), інші нарікають на життєві негаразди, проте особливої довіри вони не викликають. Інша справа – волонтери зі скриньками:
« Повертаючись з роботи, помітила, що сьогодні багато осіб зі скриньками збирають гроші. Представляються волонтерами і закликають пожертвувати на лікування маленьких дітей. Хто ж перед ними встоїть? Перехожі давали по гривні, п’ять, десять і навіть більше. Я ж помітила, що скриня не запломбована і поцікавилася у волонтера 14-15 років, чому вони не дотримуються правил. До того ж з документів була лише світлина із хворою дівчинкою, діагноз та інформація про суму, яку потрібно зібрати. Юнак не очікував додаткових запитань, розвернувся і пішов» , - каже жінка.
Такі випадки непоодинокі, і з кожним днем таких волонтерів стає дедалі більше.
Прес-секретар управління патрульної поліції в місті Чернівцях Юлія Доліба повідомила, що громадяни, в яких виникла підозра в тому, що особа, яка збирає гроші, є шахраєм, мають право звернутися в поліцію. Патрульні поліцейські, реагуючи на виклик, в якому є ознаки кримінального діяння, в тому числі й шахрайства, прибувши на місце події, викликають слідчо-оперативну групу, беруть пояснення та заяву від громадян і здійснюють охорону місця події до приїзду слідчо-оперативної групи. За її словами, цього року був лише один такий виклик, однак деталі не розповіла.
Звісно, патрулюючи щодня вулиці, поліціанти не раз бачили тих же прохачів, однак й далі все залишається без змін.
Тим часом, жебраки «працюють» і в громадському транспорті. Чернівчанка Ірина Михайлюк розповідає, що вже не вперше стає свідком того, коли в тролейбусі просять милостиню. Каже, з боку кондуктора зауважень не прозвучало. Зібравши кошти по салону, прохачка вийшла на зупинці та зайшла до іншого тролейбуса.
« Відколи це громадський транспорт став платформою для бізнесу такого роду – незрозуміло. Пасажири, які щодня їдуть на роботу цим же маршрутом, обурилися, адже регулярно чують різну брехню з одних і тих же вуст. А кондуктор просто знизує плечима, - каже дівчина. – На написання заяв та звернень до поліції часу просто немає та й не віриться, що це дасть результат, адже, як пояснював юрист, важко довести протиправність цих діянь», - розповіла жінка.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:00
Вчора
14:42
Вчора
08:18
Вчора
17:26
18 січня
15:23
18 січня
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
08:42, 10 січня
09:47, 10 січня
17:15, 17 січня
10:32, 10 січня
17:15, 17 січня
live comments feed...
Коментарі