• Головна
  • На Буковині через сміття хворіють діти
17:18, 9 серпня 2017 р.

На Буковині через сміття хворіють діти

На Буковині через сміття хворіють діти

Через сміття, що не вивозять, у селі Чорнівка масово хворіють діти. За кілька кілометрів від села – полігон твердих побутових відходів. Там їх сотні тонн. Про це йдеться у сюжеті ТРК «Чернівці» .

« Сміття провокує онкозахворювання, компоненти, які є у фільтраті, там є важкі метали, уся таблиця Мендєлєєва. Звичайно, є вплив на атмосферне повітря », – коментує голова Чернівецького міського осередку Всеукраїнської екологічної ліги Григорій Жаріков .

Сміттєпереробні заводи почнуть з’являтись у різних містах України лишень за умови існування відповідної державної програми і підтримки, вважають фахівці. Та у такому випадку чернівчанам варто очікувати підвищення тарифу на вивіз сміття.

– Насправді дуже хибною є думка, що переробляти сміття – вигідно. Сьогодні ми як побутові споживачі певних продуктів сплачуємо виключно за вивіз та захоронення відходів . Тобто у нашому тарифі абсолютно не закладено коштів на створення інфраструктури переробки відходів, – зазначає народний депутат України Іван Рибак .

Змінити ситуацію на краще також покликана Угода про асоціацію між Україною та ЄС. Зокрема у межах співробітництва передбачений розвиток галузевих стратегій в галузях покращення якості повітря, якості води та управління відходами та ресурсами.

Екологи запевняють, Чернівцям необхідно рухатись у цьому напрямку, інакше з роками не уникнути сміттєвого колапсу.

#сміття #хвороби #Буковина
Оголошення
live comments feed...