11:04, 13 серпня 2017 р.
Зірвані поїздки і втрачені гроші: держава видає біометричні паспорти втричі пізніше обіцяних строків
Українцям радять позиватися до судів і вимагати компенсацій.
Нові біометричні закордонні паспорти видають значно пізніше за обіцяні терміни. Замість обіцяних 7-20 днів українці чекають по кілька місяців, ідеться в сюжеті ТСН.
Тиждень тому студентка Яна вже мала б отримати свій біометричний закордонний паспорт і готуватися до поїздки в Париж. Натомість документ і досі не виготовили, квитки згорають, хто поверне гроші – незрозуміло. "Я лечу в подорож зі своїми друзями. Вони так само не отримали, хоча так само подавали, на два тижні раніше за мене", - зізнається вона.
Щодня подається понад 20 тисяч заявок на оформленням паспортів. Держава встигає друкувати вдвічі менше. Пані Тамара заплатила за 7-денне виготовлення паспорта 1250 гривень, але чекає третій тиждень. "В мене зірвалася поїздка, в мене плани зірвалися і, по суті, якщо вони беруть на себе якісь зобов'язання, вони повинні виконуватися. І крім того, що ми платимо гроші за ці послуги", - обурюється жінка.
Різниці, замовляли біометричний паспорт у приватників або через державні центри, немає – результат однаковий скрізь. Комібант, що друкує бланки, посилається на нестачу потужностей. Керівництво каже, що й без того працюють понаднормово, але встигнути обробити такий масив запитів – не можуть. А додаткове обладнання очікують тільки через 3-4 місяці. У міграційній службі, яка укладало з цим підприємством договір, узагалі нарікають на українців – мовляв, паспорти замовляють, а самі нікуди не їдуть. "Статистика перетину кордону – вона суттєво не змінилася. Тобто той збільшений попит на закордонні паспорти – він є більше психологічним, він є тимчасовим, він є сутиаційним", - кажуть чиновники.
При цьому заробляти на біометричних бажаннях громадян держава не відмовляється. Навпаки – тільки збільшує кількість паспортних центрів. До прикладу, в універмазі "Україна" в Києві з дня на день відкриється найбільший державний центр з видачі закордонних паспортів, який зможе обслуговувати понад півтори тисячі людей на добу – принаймні так його рекламують. Насправді ж відкриється чергове місце, де держава в комфортних умовах і швидко збиратиме з людей гроші за паспорти і не попереджатиме про те, що чекати на документ все одно доведеться довго.
Правники в цій ситуації на боці клієнтів і нагадують про їхнє право звертатися до суду – приміром, через збитки від зірваної подорожі. Однак радять звертати увагу на кілька моментів, зокрема тим, хто залучав до процесу посередників. Тоді слід уважно перечитати договір, бо ситуація із затримкою друку може підпадати під категорію форс-мажорних обставин, за які посередник не несе відповідальності.
Реальні ж строки, за які нині в Україні можна отримати закордонний паспорт, такі: замість тижня - чекати доведеться всі шість, замість 20 днів – до трьох місяців. Для тих, хто збирається в подорож, найкраща порада – не витрачатися на квитки і готелі, якщо паспорта ще немає. Якщо ж ви за кордон у ближчі місяці не збираєтеся – просто почекайте із заявкою на паспорт і дайте шанс швидше отримати документ тим, кому він насправді потрібен.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:38
Вчора
20:00
Вчора
19:01
Вчора
18:29
Вчора
17:14
Вчора
16:00
Вчора
15:00
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
12:14, 13 січня
10:21, 9 січня
16
00:07, 13 січня
17:18, 6 січня
18
live comments feed...
Коментарі