• Головна
  • Як студенти у Чернівцях шукають собі житло?
13:05, 26 серпня 2017 р.

Як студенти у Чернівцях шукають собі житло?

Як студенти у Чернівцях шукають собі житло?

Цьогорічні вступники вже побачили своє прізвище у списку зарахованих, однак на цьому турботи не завершуються, а лише розпочинаються. Адже потрібно братися за пошук житла.

Якщо чернівецькі абітурієнти можуть кілька тижнів відпочити і набратися сил, то немісцеві вже готуються до переїзду в місто. У вишах кажуть, після зарахування студентів, вони звертаються в деканат того факультету, на який вступили. Та при бажанні пишуть заяви на поселення в гуртожиток. Якщо ж охочих багато, першочергове право на проживання у гуртожитку надається іногороднім студентам, які належать до пільгових категорій (діти-сироти, інваліди, студенти з багатодітних сімей), іноземним студентам та студентським сім’ям.

Тим, кому пощастило з гуртожитком, залишається чекати дати поселення, інші ж перебувають у пошуку оптимальної альтернативи.

Абітурієнтка Ксенія Руснак розповідає Погляду, варіант із гуртожитком відкинула одразу, адже звикла до тиші. Сумнівається, що могла би ділити кімнату ще з двома-трьома дівчатами. Однак, зізнається, за такий комфорт потрібно платити в рази більше:

- Спершу хотіла впевнитися, що успішно вступила до університету, а потім вже планувала шукати житло. І це моя помилка, адже знайти житло за нормальними цінами та принаймні з мінімальними умовами вкрай важко. По-перше, майже всі оголошення йдуть від посередника, якому потрібно заплатити немалу суму Однак і це не є запорукою того, що знайдеш те, що шукала. Наприклад, ми побачили оголошення, що здають квартиру. Дзвонили, цікавилися, проте повідомляли, що квартиру вже здали, натомість є інші варіанти. Звісно, не всі підходять: або ціна захмарна, або ж елементарних побутових умов нема. Багато цін зазначають у доларах, та коли їх переводити в гривні сума може шокувати. Ми з подругою знайшли двокімнатну квартиру за 3800 гривень, до того ж платити треба за комунальні послуги окремо. Доведеться, напевно, шукати дівчат на підселення.

Переглядаючи варіанти, які пропонують майбутнім квартирантам, то зрозуміло, що місячна квартплата влетить у копійку. Однокімнатну квартиру у центрі міста, наприклад, пропонують орендувати за 150 доларів на місяць, не враховуючи оплати компослуг. Взамін пропонують такі зручності, як косметичний ремонт, телевізор, холодильник та наявність меблів. Багато хто просить, аби їм заплатили на 2-3 місяці наперед.

Якщо ж за проживання у гуртожитку доведеться заплатити близько 1500 грн. за один семестр, то за таку суму можна зняти квартиру без особливих зручностей та спільно з кимось.

Працівниця ріелтерської фірм Ірина В. розповідає, що порівняно з минулим роком, вартість оренди житла не змінилася. Меншу ціну просять за квартири на віддалених від центру вулицях, скажімо, на Південно-Кільцевій, Гравітоні, у районі Роші та інших. Проте за комфорт доведеться платити багато.

- Якщо в квартирі є побутова техніка, у тому числі й пральна машина, меблі та зроблено бодай свіжий косметичний ремонт, господарі проситимуть 3500-4000 грн. і більше. Якщо зараз ще є час обирати та шукати інші варіанти, то наприкінці місяця всі захочуть бодай щось знайти. Виникають певні труднощі і з тим, що, наприклад, господарі оселі хочуть здавати квартиру лише дівчатам, або лише хлопцям. Батьки першокурсників більше схиляються до варіанту оренди лише кімнати, а не квартири, тобто жити з господарями. У такому разі ціна може стартувати від 700-800 гривень. Якщо ж особи звикли жити в комфорті та можуть собі дозволити знімати житло з євроремонтом чи в новобудові, то ціна може перевищувати 5000 гривень.

Мати студента Марія Бодян розповідає, пробували шукати житло без допомоги посередників, однак безуспішно, адже дивним чином натрапляли на ріелторів:

- Ми помітили, що всюди один і той же номер телефону. Коли захотіли дізнатися номер господаря, нам повідомили, що для цього потрібно підписати договір з ріелтором, який надасть список із варіантами квартир та номерами господарів. Звісно, за це ми заплатили. Іншого вибору не було, тому погодилися. Взяли список, однак більше половини з тих квартир або ж нібито були зайняті, або навіть ніхто не відповідав. До однієї жінки ми все-таки додзвонилися, домовилися про огляд квартири, але у день зустрічі її телефон був вимкнений. Знайшли згодом квартиру завдяки оголошенню в соцмережі, де шукали хлопця на підселення у вільну кімнату.

Найкращим варіантом є пошук квартир серед знайомих, адже і посереднику не доведеться заплатити суму розміром місячну вартість оренди квартири, та й часу і нервів піде менше.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернівці #житло #студенти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...