11:03, 20 вересня 2017 р.
Три чернівецькі медзаклади на препарати для онкохворих витратять 10 мільйонів гривень
Менше року тому Зінаїді Володимирівні лікарі поставили діагноз – рак. Вісім місяців інтенсивного лікування, 6 хіміотерапій та операція і сьогодні жінка каже, почуває себе значно краще.
Розповідає, лікування не дешеве. Каже, що більшу частину медпрепаратів забезпечувала онкологічна лікарня. Нині ж жінка знаходиться на денному стаціонарі, де отримує періодичний двотижневий курс лікування.
ЗІНАЇДА: «Були такі болі, кишечника . Сказали відразу оперувати. Після операції дуже важко було, після хіміотерапії також погано було. Пізніше пройшло і зараз мені вже легше стало».
Нині на денному стаціонарі перебуває близько шістдесяти людей. Під наглядом мед працівників вони тут перебувають з дев’ятої до вісімнадцятої годин, повідомляє Буковина. Найбільше хворих тут на рак легенів, молочної залози та органів кишково-шлункового тракту.
ІГОР МАЛИШЕВСЬКИЙ, ЗАВІДУВАЧ ДЕННОГО СТАЦІОНАРУ КУ «ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КЛІНІЧНИЙ ОНКОЛОГІЧНИЙ ДИСПАНСЕР»: «Хворі отримують відповідне лікування і ідуть спати додому, окрім того в нас ще є мала операційна, де проводяться невеликі оперативні втручання – це фіброми, папіломи, аденоми».
Кількість хворих на онкологічні захворювання з кожним роком не зменшується. Лікарі кажуть, нині в Чернівецькому обласному онкологічному диспансері на обліку більше двадцяти тисяч пацієнтів. Тих, хто звертається вперше, в межах двох тисяч на рік. Лікування хіміомепрепаратами дороговартісне та залежить від локалізації і стадії раку. Тому наголошують рання діагностика дуже важлива.
ІРИНА ГОНЦА, ЗАСТУПНИК ГОЛОВНОГО ЛІКАРЯ КУ «ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КЛІНІЧНИЙ ОНКОЛОГІЧНИЙ ДИСПАНСЕР»: «При першій ,другій стадії ми проводимо радикальне лікування, яке потрібно пацієнту. У 90 вітсотках вдається зберегти життя людини. Це дуже гарні показники. Якщо взяти третю, четверту стадію то тут процес більш занедбаний, відповідно збільшується вартість лікування і зменшуються шанси на виживання».
Під час позачергової сесії Чернівецької обласної ради депутати затвердили регіональну програму боротьби з онкологічними захворюваннями. У 2016 році закінчилася аналогічна всеукраїнська. Відтоді й фінансування зменшилося. На разі онкодиспансер забезпечений медпрепаратами лише на 15% від потреби.
ІЛЛЯ ТАЩУК, ГОЛОВНИЙ ЛІКАР КУ «ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КЛІНІЧНИЙ ОНКОЛОГІЧНИЙ ДИСПАНСЕР»: «Для того щоб зберегти і покращити постачання препаратів і закупівлю медикаментів для закладів онкологічних необхідно працювати на місцевих рівнях. Тому ми з Департаментом охорони здоров’я розпочали роботу над цією програмою ще в липня минулого року. Чернівецький обласний клінічний онкологічний диспансер, в розмірі 5 мільйонів на рік, лікарня швидкої медичної допомоги де розташовані онко хворі – 2 мільйони на рік. Обласна дитяча клінічна лікарня 3 мільйони на рік».
На регіональному рівні така програма запроваджена вперше. Розрахована вона на три роки. На її реалізацію заплановано тридцять мільйонів гривень, на які закуповуватимуть препарати, яких особливо потребують онкохворі люди.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:03
Вчора
17:35
Вчора
14:09
Вчора
13:14
Вчора
13:00
Вчора
12:07
Вчора
11:12
Вчора
10:23
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
11:08, Вчора
15:32, 3 грудня
00:20, Сьогодні
09:32, 29 листопада
11
09:32, 29 листопада
7
live comments feed...
Коментарі