13:02, 29 вересня 2017 р.
Річка Прут на Буковині виявилася однією з найчистіших в Україні
Аналітики "Слово і Діло" підняли свіжі дані про забруднення великих річок України й з'ясували, в яких вода залишається найчистішою.
Водночас на Дніпровському водосховищі з початку року помітили лише 6 випадків забруднення, а на Каховському не зафіксували жодного.
Окремо варто відзначити, що єдиною сполукою, від якої води річок України більш-менш вільні, є нафта – за винятком вже згаданих Кальміусу та Кальчика, в більшості річок країни її рівень не перевищував ГДК з початку року.
Щодо річок, які зберігають відносно чисту воду, то до нашого списку їх потрапило шість: з великих річок до цього списку увійшли Тиса, Уж та Прут, а серед річок поменше – Латориця, Бистриця та Ірпінь.
Розібравшись із даними щодо рівня забрудненості великих річок і водойм країни, ми з'ясували, що воду в жодній річці України не можна назвати кришталево чистою – в кращому разі вода в них буде відносно чистою.
При цьому в трьох наших річках у 2017 році вода була сильно брудніша типового для країни рівня «помірно забрудненої»: найгірші показники були в двох річках басейну Приазов'я – Кальміусі та Кальчику, на берегах яких розташувався антилідер екологічного списку України – Маріуполь.
З початку року в цих двох річках спостереження зафіксували понад 27 випадків масштабного забруднення вод сполуками мангану, міді, хрому та азоту, при цьому відразу після скидання відходів підприємствами їх рівні у воді тут перевищують гранично допустимі в десяток разів.
Не набагато краща ситуація й на Полтві, яка тече через Львів, – її вода потрапляє в категорію «забрудненої». З початку року тут зафіксували 57 випадків сильного забруднення, при чому піковий вміст сполук азоту в ній у 30-35 разів перевищував допустимий, а органіки – до 18 разів вищий за ГДК.
Щодо найбільшої річки країни, то вода в Дніпрі все ще зберігає статус «помірно забрудненої», хоча з початку року в річці зафіксували майже сотню випадків високої забрудненості води.
При цьому найгіршою ситуація була на Київському, Канівському, Кременчуцькому та Дніпродзержинському водосховищах. Тут показники з марганцю часом перевищували допустимі в 20 разів, а з міді – в десять з гаком.
Джерело: БукІнфо
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:33
Вчора
17:34
Вчора
15:24
Вчора
13:16
Вчора
12:22
Вчора
09:41
Вчора
Спецтема
Оголошення
07:57, 23 листопада
live comments feed...
Коментарі