• Головна
  • Колишнього голову райради на Буковині засудили до 3 років ув'язнення
11:16, 2 жовтня 2017 р.

Колишнього голову райради на Буковині засудили до 3 років ув'язнення

Колишнього голову райради на Буковині засудили до 3 років ув'язнення

Колишнього голову Герцаївської районної ради Петра Георгіу засудили до 3 років ув’язнення за організацію незаконного видобутку піщано-гравійної сировини на річці Прут.

Про це йдеться у вироку Герцаївського районного суду Чернівецької області.

Згідно з текстом вироку, навесні 2015-го, будучи головою райради, Георгіу організував та очолив злочинну групу, яка займалась незаконним видобутком піщано-гравійної суміші на березі русла річки Прут у селі Лунка, з подальшим її продажем мешканцям та приватним підприємцям області.

До справи голова райради залучив директора підконтрольного райраді комунального підприємства «ГАРІПТ» (Герцаївське агентство з розвитку інфраструктури та планування території) Михайла Чоропіту та приватного підприємця.

В результаті суд визнав Петра Георгіу винним у зловживанні службовим становищем (ч.2 ст. 364) та у незаконному видобутку корисних копалин загальнодержавного значення та засудив його до 3 років ув’язнення та штрафу у 8500 грн. Крім того, йому на 3 роки заборонено обіймати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями.

Чоропіта отримав аналогічне покарання. Вирок ще не набрав законної сили, оскільки не сплив термін подачі апеляції.

Зауважимо, що спочатку Георгіу та Чоропіті інкримінували ч.3 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), про що свідчить повідомлення прокуратури Чернівецької області. За цією статтею їм загрожувало від 3 до 5 років обмеження волі або ж від 3 до 8 років ув’язнення із забороною обіймати певні посади. Крім того, у повідомленні йшлося про більше мільйона гривень завданих збитків. Але зрештою вони отримали покарання по значно легшій ст. 364.

Матеріали щодо ще одного учасника групи – приватного підприємця – були виділені в окреме провадження. Він пішов на співпрацю зі слідством та підписав угоду про визнання винуватості, яку 15 березня 2016 року затвердив Герцаївський суд. Його визнали винним у незаконному видобуванні корисних копалин, вчинене організованою групою, і засудили до штрафу у 6 тис. 800 грн. з конфіскацією екскаватора.

За угодою підприємець зобов’язався співпрацювати «щодо викриття злочинної діяльності інших членів організованої групи», пише сайт "Наші гроші".

Згідно з матеріалами суду, за півтора місяці вони незаконно видобули та продали 985 кубічних метрів піщано-гравійної суміші. Завдані збитки слідство оцінило у 201,5 тис. грн.

Петро Георгіу своєї вини не визнав. Заявив, що його обмовили, а пред’явлені обвинувачення назвав політичним замовленням.

#покарання #суд #провина
Оголошення
live comments feed...