• Головна
  • Кінорежисери з Мюнхена у Чернівцях знімають фільм про німецькомовну поетесу з Буковини (фото)
14:25, 24 жовтня 2017 р.

Кінорежисери з Мюнхена у Чернівцях знімають фільм про німецькомовну поетесу з Буковини (фото)

Кінорежисери з Мюнхена у Чернівцях знімають фільм про німецькомовну поетесу з Буковини (фото)

Зельма Меербаум-Айзінґер - німецькомовна поетеса Буковини, кузина Пауля Целана, після чернівецького гетто була заслана в трудовий табір, де і померла 1942 році. 

Про цю сильну і талановиту дівчину у Чернівцях знімають фільм. 

Почесний консул Австрії у Чернівцях, Сергій Осачук, розповів журналістам Інформаційного агентства АСС, що це кінорежисери з Мюнхена. Вони приїхали з однокласницею Зельми, Маргіт Бартлфельд-Феллер, яка живе зараз у Тель-Авіві. Режисери цілий тиждень шукали у Чернівцях улюблені місця Зельми, знімали її школу, домівку, доріжки, якими вона ходила. 

 Довідково: Зельма Меербаум-Айзінґер (нар.5 лютого 1924 в м. Чернівці—16 грудня 1942 в с. Михайлівка (Трансністрія)) — німецькомовна поетеса Буковини

Історія життя: Зельма була кузиною всесвітньо відомого німецькомовного поета Пауля Целана (обоє мали спільного прадіда по материнській лінії). Вона народилася 5 лютого 1924 року в Чернівцях в бідній єврейській родині, помешкання якої знаходилось на околиці міста і складалося з єдиної кімнатки та маленької кухні, без електричного освітлення, води й каналізації.

Її батько Макс Меербаум, який походив з буковинського села й під час Першої світової війни воював за цісаря в австро-угорському війську, невдовзі осів у Чернівцях, де орендував маленьку галантерейну крамничку. Після його ранньої смерті від туберкульозу в 1926 р. мати Зельми Фріда вийшла заміж за Лео Айзінґера, чим пояснюється подвійне прізвище поетеси.

Зельма навчалася в єврейській гімназії Чернівців, була дуже товариською, багато читала, захоплювалася танцями й спортом, любила вилазки на природу. Завжди жвава, весела, вона немовби випромінювала радість життя. Після окупації Чернівців німецькими військами влітку 1941 року її разом з батьками було загнано в чернівецьке ґетто, а згодом депортовано в «трудовий» табір у Трансністрії, звідки нікому з них вже не судилося повернутися. Зельма померла 16 грудня 1942 року в селі Михайлівка від висипного тифу й голодного виснаження.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернівці #фільм #поетеса
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...