• Головна
  • У Чернівцях для донорів організували тематичну вечірку в стилі Хелловін
20:03, 31 жовтня 2017 р.

У Чернівцях для донорів організували тематичну вечірку в стилі Хелловін

У Чернівцях для донорів організували тематичну вечірку в стилі Хелловін

У другій донорській залі, вже очікує своєї черги студент Ярослав, Юнак здає кров не вперше. У нього друга негативна група. Каже, хоча і не медик, однак позитиви від здачі крові усвідомлює.

ЯРОСЛАВ АНДРЮЩЕНКО,  ДОНОР КРОВІ: «По перше це аналіз крові, щоб дізнатись, що все в мене добре, а по друге, можливо ця кров врятує комусь життя. І до того ж її багато, вона поповнюється, чому б не здати».

Обласний центр здачі крові співпрацює з комунальними медичними закладами міста. Тобто, коли виникає потреба, вони замовляють тут необхідні компоненти крові – певної групи резусу та кількості. Наталія Городюк, завідуюча відділенням трансфузіології першого пологового будинку. Саме в цьому відділенні відповідають за заготівлю та зберігання донорської крові. Каже, запас завжди має бути, адже бувають випадки, коли вона терміново потрібна.

НАТАЛІЯ ГОРОДЮК, ЗАВІДУВАЧ ВІДІЛЕННЯ ТРАНСФУЗІОЛОГІЇ ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ПОЛОГОВОГО БУДИНКУ №1: «На сьогоднішній день не так часто трапляються ці випадки. Але якщо вже трапляється, то об’єми перелитої крові. Тобто на сьогоднішній день компонентна терапія проводиться тільки там де дійсно це необхідно. Тільки там де великі крововтрати».

З похолоданням потреба в донорській крові – збільшується. Тому регіональний координатор акції «Допомогти може кожний» організувала тематичні її збори. Наталія Богдан, студентка медичного університету та неодноразовий донор крові, розповідає, щоб до акції долучилось більше людей, організували її в стилі Хелловін. А відтак кожний донор, який здасть кров в тиждень акції, отримає смаколики у вигляді різних фігур, а також подарунки, які організатори залишили в таємниці, повідомляє Буковина

НАТАЛІЯ БОГДАН, РЕГІОНАЛЬНИЙ КОРДИНАТОР АКЦІЇ «ДОПОМОГТИ МОЖЕ КОЖНИЙ» ДОНОРСТВО КРОВІ: «Цікавинкою цього заходу є те, що ми хотіли стилізувати акцію до хелловіну. Так, як  цього тижня ми святкуємо це  неординарне свято. Таким чином плануємо популяризувати донорство зробити щось не стандартне, цікаве для молоді і для старшого покоління».

Долучитись до акції запросили всіх бажаючих. Під час її проведення для присутніх лікар дієтолог Наталія Бочарова розповідала про позитиви здачі крові для організму людини.

НАТАЛІЯ БОЧАРОВА, ЛІКАР-ДІЄТОЛОГ: «Здавання крові є дуже здорово для організму. Тому, що це вже є омолодження. Якщо періодично здавати кров то дійсно вона має відновитися, а це стряска для організму, це підняття сил, це мобілізація сил».

Головний лікар обласного центру служби крові Анжеліка Каланча зазначає, тематичними акціями заохочують та привертають увагу до донорства.

АНЖЕЛІКА КАЛАНЧА, ГОЛОВНИЙ ЛІКАР ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ СЛУЖБИ КРОВІ: «Фактично всі смаколики, всі, що діється навколо, весь цей позитив це ініціюють саме донори, які вже були у нас і в подальшому хочуть надалі здавати кров, з своїми друзями, своїми знайомими, тому, що усвідомлюють, що це дійсно необхідно».

Під час першого дня акції в першій половині дня кров вже здали більше двадцяти людей. Проводитимуть акцію до 3 листопада. Тож протягом п’яти днів всі бажаючі зможуть до неї долучитися.

#Чернівці #донори #вечірка
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...