• Головна
  • Школу в селі Йорданешти на Буковині вже добудували, проте не вистачає меблів
13:31, 9 листопада 2017 р.

Школу в селі Йорданешти на Буковині вже добудували, проте не вистачає меблів

Школу в селі Йорданешти на Буковині вже добудували, проте не вистачає меблів

Шостого листопада в селі мало бути новосілля. Принаймні, про це повідомлялося на офіційному рівні: після осінніх канікул школярі Йорданешт на Глибочинні мали сісти за парти новозбудованої школи.

– В обладміністрації відбулася розширена нарада за участю заступника голови ОДА Ігоря Богатирця та представників служб та організацій, – розповідає Василь Бічер, генеральний директор ТзОВ"Надія", яка була підрядником цього об’єкта. – Тоді вирішили, що завершити будівництво школи потрібно до першого листопада . Після чого дирекція школи мала організувати генеральне прибирання та облаштувати територію, а також органи освіти мали придбати шкільне обладнання. Ми зі своїм завданням впоралися. Будівництво школи було започатковане ще у 2011 році, але якщо врахувати невчасне фінансування, то спорудження об’єкта тривало понад дев’ять місяців. Разом із оплатою служб замовника його вартість становила 44,5 мільйона гривень, а освоєно колективом 43,2 мільйона, з яких 1,2 мільйона – борг фірмі з боку держави. Чи повернуть нам його, то вже інша справа. Але першого листопада ми закрили свою роботу в Йорданештах.

Разом з сільським головою Георгієм Лютиком прямуємо до нового приміщення. Територія облаштована тротуарною плиткою, якийсь робітник перевіряє щось на фасаді будинку. Всередині кипить інша робота: жінки й чоловіки наводять"марафет"у класних кабінетах, коридорах та технічних приміщеннях. Напередодні здійснили тут й перевірку системи опалення.

– Миємо вікна й підлоги, вичищаємо все до блиску, – ділиться Лариса Москал, пише molbuk . ua . – Раніше у нас відбулися батьківські збори, на яких і визначилися, скільки осіб потрібно щодня на прибирання в школі, розробили графік. Ми вельми задоволені, що матимемо таку гарну школу. Радіють і мої діти: син Данило ходить до четвертого класу, а дочка Патрісія ще відвідує початкову школу.

На першому поверсі декілька чоловіків підфарбовували стіни та підправляли стелю, на другому розкладали столи. Також батьки мили вікна у просторому спортзалі. Робота кипить ледь не в кожному приміщенні.

– Сільська громада під час будівництва школи взяла на себе харчування робітників, а це 30-50-70 робітників, було й більше,– згадує Георгій Лютик. – Нині тут є ще декілька спеціалістів, які ліквідовують дрібні недоробки, то ми забезпечуємо їх гарячими обідами.

Нині потрібно обгородити школу, а це вартуватиме приблизно 1,2 мільйона гривень. Також є лише п’ята частина меблів вартістю понад 600 тисяч гривень: кошти виділив департамент освіти ОДА. Потрібно не менше трьох мільйонів гривень.

У школі побувала генеральний консул Румунії у Чернівцях Елеонора Молдован, яка пообіцяла допомогти обладнати два кабінети – румунської мови, румунської та зарубіжної літератури.

– У жовтні минуло 135 років старій аварійній школі, тому ми раді, що нова школа вже готова, до речі, це новий сучасний проект, якому немає аналогів у Західній Україні, – каже Флорій Шапка, директор школи. – Перший поверх віддамо під дитячий садок, зараз маємо дві групи, а це 42 дітей, буде ще дві, тобто дошкільним навчанням охопимо всіх малюків. Нова школа розрахована на 460 школярів, а в старій навчалося 124 дитини. Чимало дітей змушені були навчатися у сусідніх селах – Карапчеві та Ропчі.

Загальна площа нової школи становить 5800 квадратних метрів. Педагогічний колектив частину зарплати та преміальні до Дня вчителя віддав на потреби школи. Вдячний і всім батькам та дітям, які працювали й працюють над облаштуванням приміщення та території. Шкільними дошками ми вже забезпечені повністю, є парти на виріст, столи, стільці. Маємо гарні кабінети хімії, музики, іноземних мов, спортзал, бійцівський, гімнастичний класи, аеробіки з дзеркалами. Тобто буде гарний сучасний навчально-виховний комплекс. Головне, щоб повністю доукомплектувати класи необхідним обладнанням та новими меблями.

У селі подейкують, що офіційно школу відкриють у грудні, на свято Миколая.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#школа #Буковина #ремонт
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...