• Головна
  • Чернівчанам розповіли, як не натрапити на квартирних аферистів
20:05, 12 листопада 2017 р.

Чернівчанам розповіли, як не натрапити на квартирних аферистів

Чернівчанам розповіли, як не натрапити на квартирних аферистів

Уявіть собі – за тиждень у вас омріяна поїздка на море, в гори чи просто в інше місто. Квитки давно придбали, житло забронювали та внесли попередню оплату, як того вимагав власник чи ріелтор, а думками ви уже давно на відпочинку. І ось настає день Х - ви приїжджаєте до місця призначення і з жахом усвідомлюєте, що жити просто немає де.

В паніці беретеся дзвонити до так званого власника чи ріелтора житла – а оператор поза зоною досягнення. Тоді стає зрозумілим, що вас просто обманули.

Власне, досвідчені ріелтори кажуть, що чи не найбільше аферистів намагаються нажитися на здачі житла на добу. Адже з довірливих людей можна витягти» чималу суму, і потім просто зникнути, разом з примарним житлом за доступною ціною. Якщо воно взагалі існує.

І найбільше шахраї використовують безкоштовні оголошення. А все тому, що там не потрібно платити за розміщення оголошення.

- Варто довіряти лише перевіреним сайтам для пошуку житла на добу, - розповідає Погляду ріелтор Тетяна Ковалець. – Там за кожне оголошення ріелтору чи власнику потрібно заплатити певну суму. Але це захищає орендарів, адже вони можуть бути певні, що це реальне житло, оскільки навряд чи шахрай захоче ще за щось платити. Будь-які безкоштовні сайти є потенційно небезпечними для самих же орендарів, адже ніхто не контролює, чи реальне житло і чи ця людина взагалі існує.

Середні розцінки для Чернівців – 25 гривень за 30 днів публікації. Оголошення, яке буде в «топах» - удвічі дорожче.

Перевірено «на власних граблях»

Учитися потрібно на чужих помилках. Зате на своїх, як то кажуть, значно ефективніше. Тоді, можна сказати, освоюєш все екстерном.

Наступити на граблі, які розставили шахраї в Інтернеті, вперше мені довелося відносно нещодавно, шукаючи квартиру на два дні у Львові. Зайшовши на перший-ліпший сайт з оголошеннями (все той злощасний притулок для аферистів, як потім вдалося дізнатися), шукаю краще з оголошень. Звісно, з помірною ціною. Куди телефоную – все або зайнято, або за космічною ціною тисячу гривень за ніч з людини, хоча й на сайті поруч з фотографією квартири красується «500 гривень доба». І ось в поле зору потрапляє оголошення зі значно нижчою вартістю. Звісно, ціна приваблює – заходжу, дивлюся фотографії, опис. Наче нічого такого. Насторожило лише, що оголошення у користувача одне, і розміщене лише сьогодні. Але ціна ж така доступна – телефоную. Приємний чоловічий голос назвав ціну (350 гривень за добу), задав кілька стандартних запитань, після чого попросив скинути оплату за перший день на рахунок одного з не надто популярних банків. Без зайвих роздумів скидаю. Після чого він просить, аби я зателефонувала йому в переддень приїзду, нібито для того, щоб підготувати квартиру. Ось це уже насторожило, але я поспіхом розвіяла всі сумніви.

Не важко здогадатися, чим ця історія закінчилася – на мій дзвінок перед днем виїзду ніхто не відповів – абонент був просто поза зоною (цілком імовірно, що і «на зоні»), а контакт у месенджері зник. Поїздку скасувала, адже на ті вихідні знайти житло за прийнятною ціною (бодай до тисячі гривень) за день було просто неможливо. А бажання зекономити обійшлося лише додатковими невиправданими витратами.

І такі грабіжницькі оголошення часто трапляються. Тому потрібно розуміти, як спланувати відпочинок, відпустку чи звичайну поїздку так, аби не позбутися ані гарного настрою, ані грошей.

Дешевий сир лише в мишоловці

Довірливі люди, які намагаються знайти житло у туристичних містах України – легка нажива для шахраїв. Тому варто знати кілька методів, які допоможуть відрізнити аферистів від чесних компаній і забронювати комфортне житло на цілком прийнятних умовах.

Ріелтор, котрий розміщує оголошення на одному з найбільших сайтів пошуку квартир щодобово, Святослав Іванчук радить за будь-яких сумнівів відмовлятися від житла, навіть якщо це лише просто погане передчуття, нічим не підкріплене. Адже дешевий сир лише в мишоловці.

- Найперше – справу мати краще з перевіреними маклерами та агентствами нерухомості, - каже пан Святослав. – Не варто соромитися розпитувати про умови перебування. Чесний ріелтор завжди надасть якнайбільше даних про житло, в той час як шахрай просто розмістить скопійовані з інших оголошень дані. Якщо на будь-яке запитання людина відповідає не впевнено, плутається – від такої квартири краще відмовитися. Оцініть ринкову ціну – ніхто не буде здавати квартиру за суттєво нижчою вартістю, ніж решта житла в місті. На це і розраховують аферисти – вони навмисне занижують вартість житла, щоб на таке оголошення хтось звернув увагу. І якщо на фотографіях ідеальна квартира з ремонтом, а ціна надто низька – це повинно насторожити. Варто пам’ятати, що найдешевше житло навесні – на початку літа, коли студенти з’їжджають, а абітурієнти ще не визначились із місцем проживання. Саме в цей період ціни на житло будуть досить демократичними. А ось у період свят вони можуть вирости удвічі.

Квартира існує, але тільки в Інтернеті

Практично всі пропозиції аферистів мають дещо спільне. Це нескладно простежити навіть на тому ж сайті безкоштовних оголошень – шахраї створюють короткострокові одноденні оголошення, аби отримати попередню оплату і тут же зникнути. Тому не треба дивуватися, якщо оголошення зникне відразу ж після оплати. Краще шукати житло на ресурсах, де зазначено дату та день реєстрації. Якщо у контактної особи лише одна квартира, а зареєструвалася вона на сайті лише кілька годин тому – довіряти їй не слід.

Автори повідомлень намагаються «заманити» клієнта, наголошуючи в оголошеннях на тому, що квартира від власника, без посередників і тому подібне. Використовують для цього й ціну, нижчу за ринкову.

- Якщо вас це не насторожило, то прохання про попередню оплату розміром повної вартості, або вартості першого дня повинно стати вирішальним, - каже Т. Ковалець. – Зазвичай орендодавці просять 50-100 гривень. Це символічна сума, яка означає, що клієнт готовий орендувати житло. Але у разі чого він не жалкуватиме про втрату грошей. Хоча бронювання житла на сумнівних сайтах без передоплати теж не дає гарантій.

Як перевірити, чи реальне житло?

Найшвидший спосіб визначити, чи квартира існує не лише в Інтернеті, а й у реальному житті – перевірити, чи фотографії не «крадені». Для цього у пошуковику «Google» у поле «пошук за зображеннями» потрібно завантажити збережену з сайта фотографію бажаної квартири. Після чого дивитися, чи знімок є на інших ресурсах, і в якому контексті він фігурує.

Фотографії віртуального житла, як водиться, ідеальні: на них зображені стильні кімнати з дизайнерським інтер’єром, декором, красивими меблями та великим санвузлом. Це все мало скидається на звичайне житло десь у центрі міста. Самі світлини відредаговані у фоторедакторі.

Можна перевірити також номер автора оголошення, просто ввівши його в будь-яку пошукову систему. Якщо він фігурує в повідомленнях про аферистів – тут план дій зрозумілий. Хоча якщо це разовий номер, перевірити будь-що буде неможливо.

Якщо ж ви потрапили на гачок шахраїв, у ГУ Національної поліції України радять негайно звернутися до поліції з письмовою заявою. При цьому варто пам’ятати, що важливим є збереження історії спілкування із правопорушником та сам факт переказу грошей.

Якщо ж кошти переказали аферисту через  онлайн-систему, потрібно звернутися у службу підтримки цієї платіжної системи. Звичайно, з доказами правопорушення. В Україні були випадки, коли в одному з банків заблокували рахунок афериста через звернення потерпілого. Невідомо, чи це допоможе повернути втрачені гроші, а ось клопоту шахраю завдасть точно.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернівці #квартирні_аферисти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...