• Головна
  • Католицьке Різдво: як готуються і зустрічають цей день
09:04, 25 грудня 2017 р.

Католицьке Різдво: як готуються і зустрічають цей день

 Католицьке Різдво: як готуються і зустрічають цей день

До 25 грудня, коли католики і ціла низка християнських церков світу святкують Різдво, варто завчасно встигнути з усіма приготуваннями до свята.

Віряни заздалегідь готуються до цього свята, повного символізму. Період підготовки – Адвент, починається за чотири тижні до свята.

Підготовка до Різдва — Адвент

У період Адвенту віруючі повинні покаятися в гріхах і очиститися духовно перед святом. Цей час має пройти у сповідях і роздумах про життя і діяння Ісуса. Представники духовенства носять в ці дні одяг фіолетових тонів. Кожної неділі напередодні Різдва проводяться тематичні служби:

- у першу неділю під час служби нагадують про те, як Христос явився людям;

- другий недільний день розповідає про перехід від Старозавітного Писання до Нового;

- третя неділя Адвенту присвячується діянням і життю Іоанна Хрестителя;

- останню – четверту неділю, віруючі слухають про прихід Ісуса в наш світ.

У день перед Різдвом всі католики не їдять нічого крім куті – варених пшеничних або ячмінних зерен, які дозволяється приправляти медом. Пост закінчується в момент, коли небо осяє перша зірка. Протягом Святвечора віруючим годиться згадувати про пророцтва, розказані в Біблії, і про події, пов’язані із народженням Христа.

 Католицьке Різдво: як готуються і зустрічають цей день, фото-1

Традиції святкування

У часи Середньовіччя католики почали ставити в храмах тематичні ясла та повторювати сцену народження і привітання немовляти Ісуса.

Звичай з часом перейшов у будинки парафіян – на підвіконні кожного будинку на Різдво ставлять грот, іменований "сантоном". У ньому розміщуються маленькі фігурки: дитинку, лежачу в яслах на підстилці з сіна, поряд з яким - Діва Марія, Йосип, який вітав народження майбутнього Спасителя, небесний ангел, тварини і пастухи, які прийшли на уклін.

Звичаї католицизму з часом гармонійно переплелися з обрядовим спадщиною язичництва. Тому в багатьох населених пунктах до цих пір живий обряд колядування, в якому беруть участь діти, юнаки і дівчата. Молодь збирається в галасливі компанії і стукає у двері будинків, щоб заспівати господареві куплети, бажаючи щасливого життя. Колядників треба обдаровувати за їхні старання. У католиків прийнято давати в якості винагороди смажені каштани, різноманітні ковбаси, пироги, горіхи та фрукти.

Також католики розпалюють "різдвяне поліно", посипане пшеницею і змащене медом і маслом. Таке дійство привертає у будинок успіх і багатство.

 Католицьке Різдво: як готуються і зустрічають цей день, фото-2

Звичаї різних країн

Кожній країні притаманні свої звичаї у святкуванні Різдва.

Жителі США та Канади не обходяться без традиційної індички, яку подають з картопляним пюре і особливим соусом із журавлини.

В Італії господині випікають паски, що називають "панеттоне". Для близьких родичів у подарунок купують солодощі "торрончино", що нагадують нугу.

Мешканці Німеччини також не обходяться без традиційних солодощів: дарують один одному пряники, а жителі Дрездена випікають невеликі кекси. На урочисте застілля німці печуть бісквіт, прикрашений вершками і шоколадом. Виготовляють його у формі поліна, нагадуючи сучасникам про традиції спалювати дерев'яне поліно в каміні.

У Литві напередодні свята готують кутю, страви з риби та іншу нежирну їжу.

А у Данії смажать гусака або качку з яблуками, готують рисовий пудинг і солодку кашу з рису з додаванням родзинок і кориці.

В Австрії та Угорщині — навпаки, не готують птицю, вважаючи, що так може відлетіти удача і щастя.

Джерело: https://prm.ua/

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Різдво #святкування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...