• Головна
  • Буковинці з осторогою купують м’ясо на ринках
14:00, 22 лютого 2018 р.

Буковинці з осторогою купують м’ясо на ринках

Буковинці з осторогою купують м’ясо на ринках

На буковинських ринках продавцям висувають санітарні вимоги, бо ж територією області шириться африканська чума свиней. Нещодавно загибель тварин фіксували в селі Молодія на Глибоччині.

Це м’ясні прилавки на Калинівському ринку. Продавців тут більше, аніж людей. Дмитро привіз свою свинину із Хотинщини, де наприкінці січня теж фіксували АЧС. Каже, віддає недорого.

Дмитро, продавець: «Вісімдесят або вісімдесят п’ять гривень. Це ще не дуже дорого за ось такий свинний шматок. Зараз люди хочуть тільки домашнього і головне натурального».

Свинину люди беруть неохоче, розповідають продавці. На це мають кілька версій: чума свиней у буковинських селах, Великий піст та мізерний заробіток.

Мирослава, продавець: «На даний час торгівля вмерла. У людей грошей немає, нам важко працювати». 

Дмитро, продавець: «На жаль не можемо. Бо кажуть, зараз для нас нові санітарні вимоги придумують».

Мирослав Солонар, журналіст: «До того, як продукт з’являється на прилавках, безпечність м’яса перевіряють у лабораторії. Там лікарі ретельно оглядають тушки свиней та органи, чи не має у них захворювання на африканську чуму свиней».

Працівники ветеринарної лабораторії кажуть, аби розпізнати вірус треба звернути увагу на тушку тварини, повідомляє Буковина

Дарія Лотоцька, ветеринар: «Оглядаємо усі доступні лімфовузли та тушу ззовні, щоб не було на туші ніяких крововиливів. Для АЧС характерні плямисті, червоно-сині плями. Дана туша світла, із нею все гаразд».

Далі ветеринари оглядають внутрішні органи свині. При африканській чумі вони збільшені у кілька разів. Для порівняння це селезінка здорової та хворої тварини.

Дарія Лотоцька, ветеринар: «Оглядаємо легені та серце. Дивимось, чи вони не збільшені, чи немає крововиливів. Для АЧС характерні крововиливи на усіх внутрішніх органах».

Перед тим, як споживати свинину, ветеринари радять якісно її просмажити. Люди на ринку про це знають, тому продукції місцевих фермерів довіряють.

Вона проходить технічну обробку, тому нормально.

Це не перший раз чума на Буковині, тому я аж ніяк не боюся.

Сьогодні вилікувати африканську чуму неможливо, бо ж немає відповідної вакцини. Ветеринари кажуть, на організм людини вірус свинячої чуми не впливає, однак для економіки це збитки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернівці #ринок #м`ясо
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

live comments feed...