• Головна
  • На Буковині двоє людей через власну безпечність потрапили до лікарні з обмороженням
14:30, 1 березня 2018 р.

На Буковині двоє людей через власну безпечність потрапили до лікарні з обмороженням

На Буковині двоє людей через власну безпечність потрапили до лікарні з обмороженням

Наразі вони перебувають у Лікарні швидкої медичної допомоги. Як повідомив Олександр Плегуца, заступник головного лікаря Лікарні швидкої медичної допомоги, сьогодні до медиків звернулися двоє буковинців з ознаками обмороження. 

Лікарі діагностували обмороження легкого ступеня. Проте обоє пацієнтів наразі залишаються на лікуванні в опіковому відділенні ЛШМД.

- Ще позавчора до нас звернувся мешканець Чернівців із обмороженням обох ніг. Виявилося, ще під час попередніх морозів він ішов пішки з села до Чернівців і саме тоді сильно замерз. Думав, все обійдеться. Але стан погіршувався. Наразі ми діагностували обмороження 4 ступеню. Хворого готуємо до операції, - розповів ІА "АСС" Ігор Семенюк, завідувач опікового відділення ЛШМД. - Другий хворий поступив вчора. У нього поверхневе обмороження пальців рук. Чоловік з Кіцманського району. Оперативного лікування не потребує.

Як радить ДСНС в Чернівецькій області, у сильні морози варто уникати тривалого перебування на відкритому повітрі, а якщо цього уникнути не можна - то раз на півгодини заходити в найближче закрите приміщення, щоби погрітися.

А також:

- довго перебуваючи на відкритому повітрі, намагайтеся рухатися і відновлювати кровообіг пальців рук і ніг, а відкриті ділянки обличчя обережно розтирати;

- перебуваючи довго на відкритому повітрі час від часу пийте гарячий чай, каву або бульйон;

- виходьте на вулицю добре поївши, адже голодна людина замерзає при морозі швидше;

- одягатися потрібно так, щоби між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. Верхній одяг бажано носити непромокальний, у взуття необхідно вкладати теплі устилки, а замість бавовняних шкарпеток одягати вовняні – вони вбирають вологу і залишають ноги сухими;

- не виходьте на мороз без рукавичок та шарфа. Кращий варіант – рукавички з водовідштовхувальної тканини, яка не пропускає повітря, з хутром усередині.

- у вітряну погоду відкриті ділянки тіла змащуйте спеціальним кремом. Не носіть на морозі металевих, у тому числі - золотих та срібних, прикрас;

- при незначному обморожуванні відігрівайтесь поступово: вмийтесь холодною водою, обережно розітріть обморожену ділянку, випийте щось тепле, закутайтесь.

У жодному разі не нагрівайте обморожені ділянки тіла, не розтирайте їх цупкими тканинами

#Буковина #обмороження #лікарня
Оголошення
live comments feed...